Vereség a Szeged ellen!

A Magyar Bajnokság alapszakaszának hetedik fordulójában a Szeged csapatát látta vendégül a Marso Nyíregyházi KK csapata.

Marso-Nyíregyháza KK–SZTE-Szedeák 76–93 (12–22, 18–24, 19–13, 27–34)

Bujtosi csarnok, 700 néző, v.: Papp P., Minár, Vida B.

NYKK: Savic 8/3, Wise 23, Nagy K., Garamvölgyi 2, Hujdurovic 22. Csere: Helmeczi 1, Vukolics 16/3, Kósa T., Molnár M. 2, Czura 2. Edző: Sitku Ernő.

Szeged: Jereminov 10/3, Molnár A. 6/3, Kiss Zs. 33/30, Csirics 17/12, Balaban 14. Csere: Kuntics 9/3, Vágvölgyi 2, Csorvási L. 2, Molnár B., Demeter, Révész Á. Edző: Nikola Lazics.
Kiállítva: Savic (33. perc).

Csirics triplája indította a találkozót, amely után sok támadásból nem esett kosár, ám megtörvén a kosárcsendet, Wise és Hujdurovic kettesével fordított a hazai alakulat. Kiss Zsolt ezután két hármast helyezett el a gyűrűben, és a társak is csatlakoztak egy szegedi futáshoz, amely után Sitku Ernő volt kénytelen időt kérni. A hazaiaknál egyedül Wise és Hujdurovic volt az, akiknek köszönhetően nem lépett meg nagy előnnyel a Szeged az első negyed végére. 12-22

Álomszerűen indult a második negyed, sajnos szegedi részről. Távolról zsinórban háromszor sikerült betalálniuk. Ekkor úgy látszott végleg eldőlni látszik a találkozó, ám a negyed végére még sikerült az eredményen olyan mód kozmetikázni, hogy még legyen esély a fordításra a második félidőben. 30-46

A harmadik negyed nagy feltámadást hozott a nyírségieknél, ám még mielőtt bárki is örülhetett volna, Kiss Zsolt hűtötte le a kedélyeket. Elképesztő formában volt ezen az estén, ami a távoli dobásokat illeti, és nem engedte közelebb a nyírségieket. Az utolsó negyedre tíz pontos hátránnyal fordult a nyíregyházi csapat. 49-59

Az utolsó negyed is hozott fordulatokat, többek közt a 33.percben Szavics Brane kiállítását. Onnantól kezdve a távolról jól célzó vendégek kézben tartották a találkozót, és végül tizenhét pontos győzelmet arattak a Bujtosi Szabadidő Csarnokban.

A végeredmény tehát: Marso Nyíregyházi KK – Naturtex-SZTE Szedeák 76-93

Sitku Ernő, a Marso NYKK vezetőedzője: – Katasztrofálisan játszottunk, úgy, mint a gyerekek. Nem küzdöttünk úgy, ahogyan kellene, csak csordogált a játékunk, és nagy előnyt hagytunk az ellenfélnek.

Nikola Lazics, a Naturtex-SZTE Szedeák vezetőedzője: – Abszolút megérdemelt győzelmet arattunk, hiszen az elejétől kezdve vezettünk, és főleg a támadójátékban remekeltünk. Kiss Zsolt tíz triplája önmagáért beszél.