Tripla! Megvan a harmadik győzelme is a Marso NYKK-nak!

A Marso Nyíregyháza KK csapata harmadik mérkőzését játszotta a Magyar Bajnokság alapszakaszának nyitó mérkőzésén, kedden, 18 órától a Bujtosi Szabadidő Csarnokban, az ellenfél a Pécs csapata volt.

Marso-Nyíregyháza KK – Pécsi VSK  88–70  (25–24, 16–17, 25–18, 22–12)
Bujtosi csarnok, 600 néző,
v.: Győrffy, Gál J., Rácz Zs. NYKK: Savic 28/9, Wise 13/9, Nagy K. 3/3, Vukolics 4, Hujdurovic 22. Csere: Garamvölgyi 2, Kósa T. 5/3, Helmeczi 11/9, Lajsz, Molnár M. Edző: Sitku Ernő.Pécs: Nelson 15/3, Pahlmblad 12/6, Bíró O. 4, Budimir 9, Horti B. 12. Csere: Halász Á. 4, Harazin 14, Délity. Edző: Csirke Ferenc.

Kipontozódott: Bíró O. (35. perc), Nagy K. (39.).

Szoros első negyedet hozott a találkozó, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. Mindkét oldalon inkább a centerek domináltak, Horti és Hujdurovic személyében, ám Wise triplájával sikerült egy minimális előnyt kiharcolnia a nyírségieknek (13-8). Ám a Pécs sem adta könnyen a bőrét, Harazin és Pahlmblad pontjaival már a pécsiek vezettek (15-16). Ám ekkor Szavics és Wise pontjaival újra nyíregyházi előnyt mutatott az eredményjelző (20-16). A negyed végéig aztán fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd Garamvölgyi utolsó másodperces kosara egy pontos hazai vezetést eredményezett az első negyed után. 25-24

A második negyedben sem szakadtak le egymásról a felek, inkább a jó védekezés, és a kimaradt dobások voltak jellemzőek. Félidőre egál állással mehettek pihenni a csapatok. 41-41

Aztán a harmadik negyedben megindult hazai részről is a pontgyártás, Szavics ekkor szorgosan gyűjtötte a szebbnél szebb kosarait, Hujdurovic jól centerezett, és Helmeczi András triplájával már tíz pont felett volt a különbség a két csapat között (62-50). Ám a pécsiek egy 9-2-es etappal jelezték, szeretnének izgalmakat még a záró játékrészre. 66-59

Az utolsó negyed aztán nyíregyházi dominanciát hozott. Bár voltak fellángolásai Csirke Ferenc tanítványainak, főként Harazin Tamás palánk alatti munkájának köszönhetően, végül az ekkor már húsz pont felett járó, és extra dobásokat bemutató Brane Szavics vezetésével eldőlni látszott a találkozó. Az utolsó másfél percben pedig egy 9-0-s rohammal végérvényesen el is döntötte a győzelem sorsát a Marso Nyíregyháza KK csapata, amely végül tizennyolc ponttal verte a Pécs csapatát.

nykkpecs2
Brane Szavics ihletett formában kosárlabdázott! Fotó: Saliga Péter

A mérkőzés vége tehát: Marso Nyíregyházi KK – PVSK-PANNONPOWER 88-70

Sitku Ernő, a Marso Nyíregyházi KK vezetőedzője: – A győzelemmel járó érzést nem lehet megunni. Érződött a játékunkon a fáradtság és a görcsösség, a pécsiek védekezésének feltöréséhez kellett Savic Brane extra teljesítménye és a végén már nem kellett izgulnunk.

Csirke Ferenc, a Pécs vezetőedzője: – Nagyon összeszedetten játszott a Nyíregyháza, és látszott, hogy tele van a csapat önbizalommal. Ott nyerték meg a meccset, hogy a második negyedben a sok csere ellenére tartani tudták az eredményt, majd a harmadik negyedtől kiütköztek a problémáink. Sajnos ott tartunk, mintha három hete kezdődött volna a felkészülés.

És ami a mérkőzés számszerű összefoglalóját illeti:

Nermin Hujdurovic ezúttal is extraklasszis teljesítményt nyújtott. A nyírségi magas ember elképesztő hatékonysággal dolgozott a palánk alatt. 22 pontot termelt úgy, hogy dobása nem volt sok (5-7), ám azt is 71%-al értékesítette, ám 12-ből 12 büntetőt a helyére tett, leszedett 12 lepattanót, szerzett 4 labdát, volt 7 kiharcolt faultja, emellett 5-ször blokkolta az ellenfél játékosát. 35 percnyi játékidő alatt 46!!!-os teljesítményindexig jutott, amellyel ismét pályázhat a forduló MVP (legértékesebb játékosa) címre. Brane Szavics is ihletett formában kosárlabdázott. A nyírségi közönségkedvenc sokszor csak úgy ficánkolt a pécsi magas emberek között, remek megoldásokat választott, és Hujduroviccal egyetemben, ő is dupla-duplát szállított. 28 pontja mellett 10-szer hozta kihagyhatatlan helyzetbe társait. Jeremy Wise is hasznosan kosárlabdázott, 13 pontot szorgoskodott össze (közte három tripla), emellett 5 kiharcolt faultig, és 2 gólpasszig jutott. Helmeczi Andrást is ki kell emeljük, lélekromboló triplákat zúdított a pécsieknek, összesen hármat, végül 11 ponttal zárt. Rados Vukolic ismét kiemelkedett a mezőnymunkában, pontot ugyan keveset szerzett, szám szerint 4-et, de emellett leszedett 8 lepattanót, és 3 kiharcolt faultja is volt. Kósa Tamás is hozta azt a megbízható szintet, amit a padról beszállva hozzá kell, és hozzá lehet tenni egy mérkőzéshez. A nyírségiek saját nevelésű játékosa 5 pontig jutott. Nagy Krisztiánnak sem úgy sikerült a mérkőzés, ahogyan azt ő elképzelhette, ám mezőnymunkában ő is mint mindig, odatette magát. Garamvölgyi Ákos 2 ponttal, Lajsz Gergely pedig 2 lepattanóval segítette még csapatunkat.

A hangulatról ismét csak kiemelkedően tudok beszélni, varázslatos, egy emberként, hatodik emberként áll a közönség a csapat mellett, amelyet a játékosok is nagyon köszönnek!

Kedves közönségünk, szurkolóink, sportbarátok! Csapatunknak egy nagyon fontos, és nehéz összecsapása következik szombaton, 16.30 perckor, amikor is a Soproni Sördögök gárdája látogat Nyíregyházára. Mondani sem kell, a srácok nagyon örülnének egy újabb, remek hangulatú mérkőzésnek, ahol a hatodik ember, azaz a szurkolóink segítségével újabb győzelembe tudjuk hajszolni a csapatot!