Serdülő Bajnokság Főtábla 3. forduló Hódmezővásárhely, 2023.03.04-05.

Vásárhelyi Sólymok – NYKK EÖTVÖS: 92-42 (22-15; 26-4; 19-5; 25-18)

Nykk: Bereczkey 2; Homonyik 8; Vascsák 1; Ardelean 24; Molnár V. 1;

Csere: Savic 2; Gyurcsán 0; Tara 2; Jánosi 0; Szarka 2;

Nagy arányú vereségünk oka, hogy az elmúlt forduló óta betegséghullám söpör végig csapatunkon. Nem tudtunk teljes létszámban edzeni egyszer sem. Valamint rendkívül zavaró volt a csúszós talaj, amin játszani kellett, korcsolyáztunk, lehetetlen volt kitámasztani, irányt változtatni, hozzá kellett szoknunk ehhez a talajhoz… Az első és negyedik negyedben nyújtottunk elfogadható teljesítményt csak a mérkőzésen.

Alba Fehérvár – NYKK EÖTVÖS: 73-52 (17-7; 17-9; 18-14; 21-22)

Nykk: Bereczkey 3; Homonyik 4; Vascsák 3; Ardelean 33; Molnár V. 0;

Csere: Savic 0; Gyurcsán 2; Tara 4; Jánosi 3; Szarka 0;

Két kulcsjátékosát nélkülöző székesfehérvári csapat ellen nagyon gyenge dobószázalékot fogtunk ki az első félidőben, így 18 pontos hátrányba kerültünk. A második félidőben egyenrangú ellenfelek voltunk, többször 10 pont közelébe zárkóztunk, de 30 eladott labdával játszva nem volt reális győzelmi esélyünk, csak a tisztes helytállást sikerült megvalósítanunk.

NYKK EÖTVÖS – Atomerőmű GYKSE: 79-52 (21-17; 23-5; 17-13; 18-17)

Nykk: Bereczkey 6; Homonyik 4; Vascsák 3; Ardelean 29; Molnár V. 0;

Csere: Savic 10; Gyurcsán 1; Tara 13; Jánosi 0; Csomós 13;

Edző: Ferenczi Tamás

Újra találkoztunk egy hozzánk hasonló alkatú csapattal, ellenfelünknél nem volt extra fizikummal rendelkező játékos. Szarka Dávid betegsége miatt a “vésztartalék” Csomós Balázs kiválóan lépett be a játékba, 13 pontja mellett 16 lepattanót szerzett a játszott 26 perce alatt. A mérkőzésen kiválóan “lepattanóztunk” 39-el több gyűrűről lecsorgó labdát kaparintottunk meg, mint ellenfelünk. Valamint 16 “gólpasszt” adtunk egymásnak!

Értékes tapasztalatok mellett megszereztük 2. győzelmünket a felsőházi küzdelemsorozatban! Gratulálok a csapatnak!