Serdülő Bajnokság Főtábla 1. forduló Nyíregyháza, 2023.01.28-29.

NYKK EÖTVÖS – VASAS KA: 29-98 (7-26; 3-21; 8-23; 11-28)
Nykk: Bereczkey 2; Homonyik 3; Vascsák 0; Ardelean 10/3; Csomós 2;
Csere: Savic 0; Jánosi 3; Tara 4; Molnár V. 0; Gincsai 2; Németh 2; Varga 0;

Soproni Sportiskola SKC “A” – NYKK EÖTVÖS: 75-53 (28-18; 18-8; 20-14; 9-13)
Nykk: Bereczkey 2; Homonyik 2; Vascsák 1; Ardelean 27/3; Csomós 9;
Csere: Savic 3; Jánosi 0; Tara 11; Németh 0; Molnár 0; Varga 0;

NKA PÉCS U13 “B” – NYKK EÖTVÖS: 87-40 (21-6; 27-10; 18-17; 21-7)
Nykk: Bereczkey 2; Homonyik 0; Vascsák 0; Ardelean 19; Csomós 2;
Csere: Savic 5; Jánosi 2; Tara 10; Molnár V. 0; Gincsai 1; Varga 0;

Mindhárom mérkőzésen bátortalanul megilletődve kezdtünk. Először találkoztunk “zóna press” jellegű 1-2-1-1-es letámadással, lassúak, körülményesek voltunk ellene. Rengeteg labdát eladtunk, ellenfeleink sok könnyű kosarat dobtak. A 2. félidőkben már szépen áthoztuk a labdát sőt helyenként ziccert is dobtunk a letámadás ellen. Mindhárom mérkőzésen voltak egész jó periódusaink, de a szorosabb eredmény, győzelmi esély megteremtéséhez 40 percig kell koncentráltan, kevés hibával játszanunk. Látszott a csapatokon, hogy heti 5-7 edzéssel dolgoznak, míg nálunk mindössze 4 játékos edz 5-öt, a többiek 2-3-4 edzésre járnak. Amíg ezen nem változtatunk és nem tudunk rendszeresen 5-5 ellen gyakorolni nem várható előrelépés…

Tanulságos hétvége volt, saját “bőrén”tapasztalhatta mindenki, hogy rengeteget kell dolgozni a fejlődés érdekében mind egyénileg mind csapat szinten!

A mérkőzésekre kilátogató szülők láthatták, hogy hol járunk jelenleg és hova lehet eljutni szorgalommal, kitartással, alázatos munkával gyermekeinknek…