Országos Serdülő Bajnokság, Főtábla, felsőház

SZEDEÁK – NYKK EÖTVÖS: 70-66 (16-18; 25-10; 12-18; 17-20)

Nykk: Gyurcsán 14; Kozma 8; Lekka 3; István 0; Szarka 25;

Csere: Vascsák 10/6; Hornyák 2; Jánosi 4; Okeke 0; Papp 0; Kerekes 0;

Csütörtöki edzésen megsérült Vince, s ugyan megpróbálta a bemelegítést, de nem tudta vállalni a játékot. Ezért felforgatott ötösökkel léptünk pályára. Sajnos a 2. sorunk gyengébben teljesített így félidőben 13 pontos hátrányba kerültünk. A második félidőben mindent megtettünk az egyenlítésért, támadhattunk a vezetésért, de sajnos 4 ponttal kikaptunk. 8/31-es büntetőzésünk nagymértékben hozzájárult ahhoz, hogy vesztesként hagyjuk el a pályát.

NYKK EÖTVÖS – NKA Pécs “A”: 39-134 (10-25; 9-57; 10-23; 10-29)

Nykk: Gyurcsán 3; Kozma 2; Lekka 2; István 0; Szarka 21;

Csere: Vascsák 3/3; Hornyák 3; Jánosi 3; Okeke 0;Papp 2; Kerekes 0;

A bajnoki cím egyik várományosa ellen játszottunk, átlagban 15-20 cm és 15-20 kg plussz különbséggel találkoztunk a pályán. Ellenfelünk ilyen különbséggel is megérdemeltem nyert. Vallom, hogy ebből mérkőzésből sokkal többet tudtunk tanulni, tapasztalni, mintha a Regionális Bajnokságban 60 ponttal nyertünk volna…

MAFC “A” – NYKK EÖTVÖS: 64-53 (14-15; 18-12; 21-12; 11-14)

Nykk: Gyurcsán 4; Kozma 7; Hornyák 0; István 0; Szarka 21;

Csere: Vascsák 8; Lekka 0; Jánosi 0; Okeke 0; Molnár V. 13;

Vince visszatérésével szokásos ötösökkel játszottunk, sokkal jobb teljesítményt is tudtunk az első félidőben nyújtani. A 3. negyedben viszont produkáltunk egy 5 perces rövidzárlatot, eladtuk a labdákat, kihagytuk a ziccereket, 17 pontos hátrányt szedtünk össze. Innen kapaszkodtunk vissza, letámadó, csapdázó védekezésünk nagyon jól működött. Sok labdát szereztünk, ellenfelünket hibára kényszerítettük, sajnos a megszerzett labdákból sok ziccert hagytunk ki. 8 pontra felzárkóztunk, de közelebb már nem sikerült ellenfelünkhöz kerülnünk…

A három vereség ellenére büszke vagyok a srácokra. Jól küzdöttek, az edzésen gyakoroltakból próbáltak minél több mindent megvalósítani, több kevesebb sikerrel. Most sajnos elmaradtak a kiugró egyéni teljesítmények támadásban, ezért nem tudtunk meccset nyerni. Két szoros meccset tudtunk játszani a legjobb 16 csapat között! Folytatjuk a munkát, várjuk, hogy “későn érő” gyermekeink megnőjenek, megerősödjenek és még ettől is jobb teljesítményt fogunk akkor nyújtani.