Országos Serdülő Bajnokság, Főtábla, Felsőház

Zsíros Akadémia Kőbánya “A” – NYKK EÖTVÖS: 86-47 (26-18; 14-8; 26-12; 20-9)

Nykk: Kozma 3; Hornyák 0; Szrogh ; István 3/3; Szarka 17;

Csere: Vascsák 8; Lekka 12; Kerekes 0; Okeke 0; Molnár V. 4; Pósz 0; Racskó 0;

A csoport legjobb fizikai adottságokkal rendelkező, hazai csapattal játszottunk. Atletikusak, gyorsak, agresszívak voltak. Ráadásul kettő korosztályához képest magas játékossal találkoztunk. Sokszor megijedtünk a magasaktól, sok ziccert kihagytunk, ebből ellenfelünk lekontrázott bennünket. A vereség ellenére helyenként egész szép dolgokat produkáltunk.

NYKK EÖTVÖS – Vásárhelyi Sólymok: 71-84 (12-29; 12-20; 23-18; 24-17)

Nykk: Kozma 8; Hornyák 4; Szrogh 0; István 0; Szarka 25;

Csere: Vascsák 4; Lekka 3; Kerekes 0; Okeke 6; Molnár V. 21;

Sajnos bekövetkezett az amitől féltem. Kettő játékosunk hiánya miatt az első félidőben nagy hátrányt szedtünk össze a két ötös kötelező játszatása miatt. A második félidőben, óriásit küzdöttünk, 8 pontra zárkóztunk fel, de fordítani már sajnos nem sikerült…

Szombathelyi Sportiskola – NYKK EÖTVÖS : 63-58 (15-11; 25-15; 14-11; 9-21)

Nykk: Kozma 8; Hornyák 0; Szrogh 0; István 2; Szarka 17;

Csere: Vascsák 12/3; Lekka 4; Kerekes 0; Okeke 0; Molnár V. 15; Pósz 0; Racskó 0;

A szombat délutáni mérkőzéshez hasonló koreográfia volt a mai meccs is. A hiányzókat fiataljaink sajnos nem tudták pótolni, pedig mindent megtettek, ezért jár a dícséret nekik. Az első félidei hátrányunkat sajnos nem sikerült ledolgoznunk, nagyot küzdöttünk, minden dícséretet megérdemelnek a srácok a második félidei játékukért!

Ami látszik, hogy az ország legjobb 16 csapata között csak akkor tudunk meccset nyerni, ha komplett csapattal tudunk kiállni. Két hét múlva játsszuk az utolsó fordulót. Ha sikerül a 4 csapatos csoport 1 vagy 2. helyén végezni, akkor “B” döntőt játszunk, ami nagy siker lenne a klub és a srácok életében! Két hetünk van felkészülni, ha a srácok nem hiányoznak edzésről, ott maximális figyelemmel dolgoznak én hiszem, hogy van esélyünk elérni céljainkat!