Országos Serdülő Bajnokság, Főtábla, 6. Forduló, Miskolc

NYKK EÖTVÖS – Kiss Lenke KA: 46-76 (3-27; 8-17; 16-16; 19-16)

Nykk: Vascsák 3/3; Jánosi ; Lekka 6; Okeke 0; Molnár V. 18;

Csere: Gyurcsán 14; Kozma 3; Hornyák 0; Szrogh 2; Miskolci 0; Kerekes 0;

NYKK EÖTVÖS – Óbudai Kaszások: 51-103 (11-23; 11-42; 6-22; 20-16)

Nykk: Vascsák 8; Hornyák 6; Szrogh 2; Okeke 0; Molnár V. 9;

Csere: Lekka 4; Kozma 17; Jánosi 5; Kerekes 0; Miskolci 0;

MEAFC – NYKK EÖTVÖS: 101-47 (25-7; 28-18; 32-5; 16-17)

Nykk: Vascsák 7/3; Hornyák 2; Szrogh 0; Okeke 0; Molnár V. 12;

Csere: Lekka 4; Kozma 12; Jánosi 8; Kerekes 0; Miskolci 2;

Másfél hete rendkívül bizakodó voltam, hogy komplett csapattal felállva kivívhatjuk a “B” dötőben való részvételt. Sajnos Dávid sérülése csökkentette esélyünket. Balszerencsénkre az első mérkőzés után Tibi lebetegedett, ő sem tudott játszani. Két meghatarozó játékosunkat elveszítettük… újra át kell szerveznünk az ötösöket.

Mindhárom mérkőzésen ugyanaz történt. Átszervezett ötöseink már a félidőben nagy hátrányt szedtek össze. A második félidőben mindig jobb teljesítményt nyújtottunk, volt, hogy negyedeket vagy a második félidőt meg is nyertük.

Játékunk hullámzó volt, sok szép egyéni megoldást bosszantó hiba követett. Ez betudható a rutintalanságnak és annak, hogy ellenfeleink biológiai “érettségüket” tekintve előrébb járnak, mint a mi későn érő gyerekeink. Ennek köszönhetően fizikálisan erősebbek, magasabbak, gyorsabbak, egyenlőre…

Összegezvén, a főtábla 18 mérkőzése alatt nagyot fejlődtek a srácok egyénileg és fejlődtünk csapat szinten is. Eredményességben ez egyenlőre nem mutatkozott meg, de akár már a közeljövőben is, de hosszútávon biztosan látható lesz az előrelépés. Az idő nekünk dolgozik, türelem, kitartás, szorgalom…

Gratulálok a fiúknak, nagyon büszke vagyok rájuk, hogy eddig eljutottunk!