Nyíregyházi Sportcentrum – NYKK EÖTVÖS: 75-58 (22-12; 19-14; 17-15; 17-17)
Nykk: Bereczkey 2; Homonyik 6; Vascsák 4; Ardelean 17; Molnár 0;
Csere: Savic 8/3; Tara 11; Jánosi 0; Szarka 0; Csomós 10;
NYKK EÖTVÖS – Óbudai Kaszások “A”: 48-82 (10-17; 15-20; 20-22; 3-23)
Nykk: Bereczkey 0; Homonyik 2; Gyurcsán 0; Ardelean 10; Molnár 0;
Csere: Savic 15; Tara 6; Jánosi 0; Szarka 1; Csomós 10;
Bp. Honvéd KA “B” – NYKK EÖTVÖS: 72-54 (22-10; 15-14; 20-19; 15-11)
Nykk: Bereczkey 5; Homonyik 4; Gyurcsán 5; Ardelean 5; Molnár 0;
Csere: Savic 8; Tara 12/3; Jánosi 0; Szarka 0; Csomós 15;

Ha az eredményeket nézzük, ebben a fordulóban játszottuk a legszorosabb
mérkőzéseinket.

Egyszer sem kaptunk ki 60-70 ponttal, minden mérkőzésen voltak jó
periódusaink. Viszont ezen a szinten nem elég 5-6 perceket jól játszani negyedenként Itt
minden támadásnak, védekezésnek óriási jelentősége van. Egy pillanatnyi kihagyás,
figyelmetlenség, alap hiba meghatározhatja a mérkőzés lélektanát, eredményét!
Hiányérzetem van, mert mindhárom meccs szorosabb lehetett volna!
A mozgó rendszerű játékunkkal minden mérkőzésen több büntetőt dobhatunk
ellenfeleinknél. Ezeket viszont be is koll dobni! A három mérkőzésen 109 büntetőt
dobhattunk, ami nagyon magas szám, viszont 35-öt dobtunk be összesen… 32%!

Borzasztó gyenge százalék…

Az előrelépésünk záloga a sokkal tudatosabb edzésmunka, harcosabb keményebb játék
és a rengeteg gyakorlás! Hozzáállásunkon is változtatni kell! Lehet gyenge napot kifogni
támadásban, de olyat nem lehet, hogy védekezésben nem vagyunk agresszívek,
harcosak. Be kell látni mindenkinek, hogy ez a szint már nem a hobbi kosarazgatásról
szól, ha itt mérkőzést szeretnénk nyerni, akkor edzésen kell “megszakadni” érte…

Gyermek Kupa Alsóház, 4. forduló

NYKK Eötvös U12-CSS Sighet Máramaros Fehér 46-56 (12-10, 13-21, 14-12, 7-13). NYKK Eötvös U12: Budai-Nagy Hunor  13, Molnár Ábel 12, Gyurcsán Levente 7, Makai Martin

Kenguru Kupa, 7. forduló

NYKK Eötvös U11-Civis KK Jaguárok 36-48 (4-10, 16-16, 4-14, 12-8). NYKK Eötvös U11: Széki Balázs 16, Kovács Dániel 8, Kurucz Áron Dávid 3 Palencsár Ákos

Kosárpalánta bajnokság, 3. forduló

Április 20-án, szombaton, a nyíregyházi Bem Iskola tornacsarnokában rendezték a kosárpalánta bajnokság 3. fordulóját, ahol a Nyíregyházi Kosárlabda Klub teljes létszámmal képviseltette magát. A legfiatalabb