NYKK.HU

A Nyíregyházi Kosárlabda Klub hivatalos honlapja

Nagy Krisztián hármasával győzelem a Körmend ellen!

A második fordulót rendezték meg szombaton a Magyar Férfi Kosárlabda Bajnokság 2014/2015-ös kiírásában, ahol a Marso NYKK az EGIS Körmend csapatát látta vendégül.

Nem kezdte jól a mérkőzést csapatunk. A körmendiek villámrajtot vettek, és Ferencz Csaba vezetésével, aki két triplával nyitotta meg a találkozót, pillanatok alatt 0-10-et mutatott az eredményjelző, jött is az időkérés Sitku Ernő részéről. Úgy látszott, rendet tudott tenni a fejekbe, mert ezután szépen fokozatosan dolgozta le hátrányát a nyírségi alakulat, és Hujdurovic vezetésével négy pontra zárkóztak rövid idő alatt (8-12). Ám ezután újra zsínórba öt pont érkezett vendégoldalról, amellyel kialakították az első negyed végeredményét. 8-17

A második negyed is Hujdurovic perceiről szóltak, aki mellé szépen fokozatosan felzárkóztak a társak pontgyártásban. Folyamatosan közelítette meg csapatunk a vasiakat, Nagy Krisztián remekbe szabott két hármasával már csak két pont volt a csapatok közötti differencia (17-19). Ám nem engedtek vezetésükből Sonyák Béláék. Amint egy kicsit közelebb került a nyíregyházi csapat, mindig volt válasza a körmendieknek. Govens 2+1-ével, és kettesével már hat ponttal vezettek (24-30), ekkor Sitku Ernő kért időt. Sajnos a negyed utolsó periódusai is a körmendi pontokról szólt, Popadic triplája zárta a második negyedet, és egyben az első félidőt. 24-35

A második félidő Török ziccer kettesével indult, ám beindult a nyírségi henger, és fokozatosan közelítették meg ellenfelüket. Főként Vukolic élt ezekben a pillanatokban, vezetésével ismét csak hat pont volt a csapatok közti távolság (35-41). Ám ahogy az első félidőben, a másodikban is mindig volt válasza Ferencz Csabáéknak. Hujdurovic és Wise vezetésével, majd Szavics szemfüles ziccerével ismét csak triplányira voltak a körmendiektől (46-49). Ám Tóth Norbert közelije, és Popadic újabb triplájának köszönhetően ismét nyolc pontos vendégvezetést mutatott az eredményjelző (46-54). Ekkor Vukolic távolról, Wise pedig közelről célzott jól. Semmi sem volt még lefutva, az utolsó negyedre egál közeli állással fordultak a csapatok. 51-54

Pokoli izgalmakat hozott az utolsó negyed, fej-fej mellett haladtak a csapatok, és Hujdurovic kettesével először vezettek a hazaiak (58-57). Ám Lemon és Török értékesített helyzeteikkel ismét négy pontra növelték csapatuk előnyét (60-64). Ekkor ismét Hujdurovic húzott elő egy szép centerjátékot, majd Szavics tört be, és dobott kosarat faulttal együtt (65-64). A szurkolók pedig hatalmas elánnal bíztatták a nyírségieket. Óriási hangulat közepette fordultak a végjátékra a csapatok. 70-70-es állásnál egy viszonylag könnyűnek mondható betörésből szerzett Lemon vezetést csapatának 70-72. Időt kért Sitku Ernő. Ekkor előlépett csapatkapitányunk, Nagy Krisztián, akinek eszébe nem volt hosszabbításra menteni a találkozót, 12 másodperccel a mérkőzés vége előtt rádobta a hármast, amely behullott, a csarnok felrobbant, mindenki egy emberként szurkolt, és állva tapsolt. Török a végén kihagyta a palánk alatti dobását, így végül a Marso Nyíregyházi KK egy végletekig kiélezett meccsen tudott diadalmaskodni, ezzel megszerezvén második győzelmét is a bajnokságban.

kriszo meccsdonto triplaja
Nagy Krisztián meccset eldöntő dobása! Fotó: Pusztai Sándor (szon.hu)

A végeredmény tehát: Marso Nyíregyházi KK – Egis Körmend 73-72

Sitku Ernő, a Marso NYKK vezetőedzője: – Elaludtuk a meccs elejét, talán azt hittük, elég az előző meccsből hozott önbizalom. Kaparni kellett ahhoz, hogy visszajöjjünk a mérkőzésbe, és remek védekezéssel felzárkóztunk, a csapat erejét pedig mutatja, hogy megint a második félidőben kerekedtünk az ellenfél fölé.

Aaron Mitchell, az EGIS Körmend vezetőedzője: – Jár az elismerés a hazai csapatnak a második félidőben bemutatott harcosságáért, egyes játékosai remek teljesítményéért. Ezzel szemben mi ekkor indiszponáltak voltunk, és megint kiderült, hogy sokat kell még dolgoznunk.

Csapatunk, és a mérkőzés legjobbja ezúttal is Nermin Hujdurovic lett. A nyírségi magasember ezúttal 22 ponttal, hibátlan büntetőzéssel (6-6), 13! lepattanóval, és hat kiharcolt faulttal segítette a Marso NYKK-t. 38 perc alatt hozott össze egy 31-es teljesítmény indexet, Bravó Nerko! Jeremy Wise-nak ezúttal is a távoli dobások nem sültek, ám közelről remekül célzott, és ismét egy nagyon jó performanszt varázsolt a parkettre. 16 pontig, 7 lepattanóig, 3 kiharcolt faultig jutott, és 6-szor hozta kosarat érő helyzetbe társait. Brane Szavics a körmediek ellen is remekül irányította csapatunkat, 15 pontig, 6 kiharcolt faultig, és 6 gólpasszig jutott a hazai kedvenc. Rados Vukolic is elképesztően hasznosan játszott, 11 pontig jutott, kosarai mindig a legfontosabb pillanatokban érkeztek, emellett szerzett 3 labdát is. Végezetül Nagy Krisztián, a csapat saját nevelésű játékosa, csapatkapitányhoz méltó dobással döntötte el a találkozót, összesen 9 pontig (3 tripláig) jutott a mérkőzésen, emellett leszedett 5 lepattanót.

És ismét csak ki kell emelni szurkolóinkat. Szép számmal látogattak ki ezúttal is, és nagyszerű hangulatot varázsoltak a srácoknak, mondhatni hatodik emberként űzték-hajtották csapatunkat a győzelembe! Maximális tisztelet ezért nekik!

Várunk mindenkit kedden is a Bujtosi Szabadidő Csarnokban, akkor este 18.00-tól a Pécs csapata vendégeskedik majd csapatunknál, jöjjünk hát el minél többen, és varázsoljunk ismét pokoli hangulatot a mérkőzésen!