Országos Serdülő Bajnokság, Főtábla, 2. forduló, 1. mérkőzés

NYKK EÖTVÖS – Tiszaújváros Phoenix KK: 87-65 (10-18; 32-11; 24-12; 21-24)

Nykk: Gyurcsán 10; Kozma 2; Hornyák 0; Szrogh 0; Molnár V. 6;

Csere: Vascsák 12/6; Lekka 10; Jánosi 6; Miskolci 0; Szarka 39; István 2; Papp 0;

Sok problémával küzdött mindkét csapat a mérkőzés előtt, sok gyermek volt beteg az elmúlt napokban s hagyott ki edzéseket.

Épp ezért volt meglepő, hogy az egész héten edzésen részt vevő első ötösünk önmagukhoz képest gyengébben teljesített. Szerencsére a második ötösünk fergeteges játékot nyújtott és a 8 pontos hátrányból 13 pontos előnyt szerzett a félidőre.

Második félidőt úgy gondolom végig kontrol alatt tartottuk, de ha kicsit könnyelműsködtünk ellenfelünk azonnal visszajött a mérkőzésbe.

A fentebb említett problémák miatt örüljünk a győzelemnek, biztos vagyok benne fogunk még ettől jobban is játszani!

Gratulálok az első “főtáblás” győzelemhez, jó pihenést! Hajrá NYKK!

Regionális Kadett Bajnokság

NYKK EÖTVÖS – DSI Debrecen “B”: 140-17 (34-3; 26-3; 46-9; 34-2)

Nykk: Kéninger 2; Homonyik 21; Kovács 8; Hibján 16; Orosi 38;

Csere: Szurovcsak 16; Savic 9; Varga M. 6; Tara 14; Gincsai 10;

A héten szinte minden edzésen tudtunk 5-5 ellen gyakorolni. Talán a szezonban először… A srácok remekül dolgoztak minden nap és ez meg is látszott a mai teljesítményükön. Öröm volt nézni a sebességet, dinamikát a játékukon, kreatívak voltak, igazi csapatként funkcionáltak. Úgy sikerült 140 pontot dobnunk, hogy mindenki egyforma játékpercet töltött a pályán, nem támadtunk le az ellenfelet…