Az NYKK Eötvös nyerte a regionális bajnokok döntőjét

Regionális Bajnokok Országos Döntője, Nyíregyháza

NYKK-Eötvös – Szentesi KK: 81-76 (18-17; 27-19; 21-18; 15-22)
NYKK: Szalacsi 21; Kaszai 5; Pristyák 6; Kazsuk 16; Gál 0;
Cserék: Vámos Ba. 10; Hibján 6; Benyusz 2; Méhész 2; Orosi 7; Salamon 6;

Megilletődötten kezdtünk ezen a mérkőzésen, hiszen játékosaink még sosem szerepeltek ilyen jellegű rendezvényen s hiányzott a kellő rutin, de a kezdeti lámpaláz levetkőzése után végig vezetve sikerült megnyernünk ezt a szoros ütközetet a fizikálisan erősebb és egy extra erős, magas játékossal rendelkező, kellemetlen stílusban játszó szentesi csapat ellen.

Gödi SE – NYKK Eötvös: 67-75 (17-23; 14-16; 15-14; 21-22)
NYKK: Szalacsi 10; Kaszai 6; Pristyák 2; Gál 0; Kazsuk 12;
Cserék: Vámos Ba. 25/3; Hibján 5; Benyusz 5; Méhész 8; Orosi 0; Salamon 0;

A szentesitől átlagban még magasabb, atletikus csapattal találkoztunk. Az első félidőben szerzett előnnyel jól gazdálkodtunk és a 2. félidőben végig vezetve sikerült második mérkőzésünket is megnyerni. Aki a helyszínen tekintette meg a meccset az láthatta, hogy ez a összecsapás legalább olyan szoros, izgalmas volt, mint első mérkőzésünk s rengeteg energiát kellett a srácoknak mozgósítani a győzelem érdekében.

NYKK Eötvös – Soproni Tigrisek: 65-54 (13-13; 20-12; 11-17; 21-12)
NYKK: Szalacsi 23; Kaszai 2; Pristyák 5; Docsa 0; Kazsuk 4;
Cserék: Vámos Ba. 18; Hibján 9; Benyusz 2; Méhész 0; Orosi 2; Major 0;

A három ellenfél közül a soproni csapat feküdt papíron a legjobban nekünk, ők egy játékos kivételével nem voltak magasak, s atletikus képességek terén sem tűntek jobbnak nálunk. Viszont lelkesedésben, győzni akarásban az első félidőben felül múltak bennünket. Rejtett energiatartalékunkat kellett mozgósítani, hogy a félidőben előnyt szerezzünk s a megszerzett előnnyel a 2. félidőben jól gazdálkodjunk. A lelkes, remekül játszó soproni csapat 2 pontra zárkózott fel a 33. percben, de ekkor mindig akadt valaki aki egy-egy fontos kosárral, labdaszerzéssel, védő lepattanóval átlendítette a csapatot a holtponton s na nehezen is de sikerült 3-ból 3 mérkőzést nyernünk, s megnyerni ezt a küzdelemsorozatot.
Amihez ezúton is gratulálok a srácoknak és köszönjük a szülők biztatását! (Ferenczi Tamás)