A pécsiek örülhettek a végén!

A Magyar Bajnokság soron következő bajnoki fordulójában a Marso Nyíregyháza KK csapata a Pécs csapatánál lépett parkettre.

Pécsi VSK – Pannonpower–Marso-Nyíregyháza KK 82–68 (22–17, 12–18, 22–16, 26–17)

Pécs, 1100 néző, v.: Pálla, Jurák, Kulcsár T.

PVSK: Nelson 7, Pahlmblad 14/6, Bíró O. 7/3, Budimir 22/6, Horti B. 6. Csere: Halász Á. 15/3, Harazin 6, Somogyfoki 4, Délity, Czukor, Pongó 1. Edző: Csirke Ferenc.
NYKK: Savic 6, Taylor 14/3, Garner 6/3, Kolairics 8, Hujdurovic 22. Csere: Nagy K. 5/3, Lajsz 5/3, Helmeczi, Molnár M. 2. Edző: Sitku Ernő.

Jól kezdték a nyírségiek a meccset. Bár Bíró Olivér hármasa nyitotta a találkozót, Kolarics, Hujdurovic, és Szavics révén a mérkőzés hatodik percében vezetett csapatunk (7-10). Ekkor Budimir és Pahlmblad fújt riadót hazai részről, és egy 11-1-es futással már hét ponttal vezettek (18-11). Sikerült a negyed végére visszazárkózni, a negyed végét pedig Halász Ákos duplája zárta. 22-17

A második negyed elején még állandósulni látszott a különbség a csapatok között, ám ekkor Taylor, majd Lajsz triplája előbb egy pontra hozta fel a nyíregyházi csapatot (28-27), majd nem sokkal később Szavics kosarának köszönhetően már a vezetést is átvette Sitku Ernő csapata (29-31). S bár innen is fordított a Pécs, a félidőre egy pontos vendégvezetéssel vonultak le a csapatok. 34-35

NYKK - Pécs
Ezúttal nem sikerült legyőzi a pécsi csapatot! Fotó: Saliga Péter

Jobban kezdte a második félidőt is a nyíregyházi csapat. Hujdurovic és Garner pontjainak köszönhetően már öt ponttal is vezettek a vendégek (37-42). Ekkor azonban főként Budimir pontjainak is köszönhetően egy 11-0-ás rohammal újra a maguk javára fordították a mérkőzést a pécsiek (48-42). Hujdurovic azonban meccsben tartotta a nyírségieket, palánk alatti pontjainak köszönhetően három pontra zárkóztak (52-49). A negyed végén még abszolút nyílt maradt a találkozó. 56-51

A záró etapot a PVSK kezdte jobban, ismét csak Budimir főszereplésével, aki tizenkét pontos különbségig alakította a találkozót (66-54), amely a végéig sem akart változni, ekkor a pécsieknek már minden sikerült, és egyre távolodtak a nyíregyházi csapattól. A végeredményt Hujdurovic 2+1-es akciója alakította ki.

A végeredmény tehát: PVSK-Pannonpower – Marso Nyíregyháza KK 82-68