A bronzéremért játszik vasárnap a Nyíregyházi Sportcentrum Marso NYKK!

A Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság U21-es debreceni nyolcaddöntőjének második napjához érkeztek a csapatok, ahol az elődöntőben a Nyíregyházi Sportcentrum Marso NYKK U21-es csapata a Budapest Honvéd SE-vel találkozott.

Az NYKK munkáját a Szerencsejáték Zrt támogatta

Budapesti Honvéd SE – Nyíregyházi Sportcentrum Marso NYKK 63-61 (14-18, 8-6, 22-11, 19-26)

Debrecen, U21-es döntő

Honvéd: KWAME 21, HARIS 5/3, Sinkovits 1, Szalay 2, Fekete -, TEREMY 12, STEFÁN 16, Szollár 4, Sebők 2

NYKK: Vida 6/6, KÓSA T. 22/12, Molnár 14/3, Czura 13/3, Szondi -, LAJSZ 6

Az első negyedben jól kezdett a nyírségi csapat, négy-öt ponttal tudtak vezetni a budapesti csapat ellen, a negyed végére azonban javultak a fővárosiak, ennek ellenére a nyíregyháziaknál volt az előny. A második negyed aztán nem hozott túlzott ponttermést, de a félidőben még mindig Siska János csapata vezetett két ponttal. 22-24

NYKK - MAFC
Bár mindent megpróbált a Kósa Tamás (labdával) vezette nyírségi csapat, nem sikerült a döntőbe jutni! – Fotó: Saliga Péter

A harmadik negyedben is sokáig fej-fej mellett tudtak haladni a felek, ám Kwame jó játékának is köszönhetően megtudott lépni tizenegy ponttal a Budapest Honvéd SE (44-33). Innen aztán csakúgy, mint a Vasas elleni mérkőzésen, vissza tudott zárkózni a nyírségi csapat, sőt a vezetést is sikerült átvenni. Ismét egylabdás mérkőzés lett, amelyből most a fővárosiak jöttek ki jobban.

A végeredmény tehát: Budapesti Honvéd SE – Nyíregyházi Sportcentrum Marso NYKK 63-61

Siska János csapata vasárnap 16.00 órakor játszik majd a bronzéremért, ahol a Szeged csapata lesz az ellenfél.