Parádés fordítás! Négy között a Marso NYKK U21-es csapata!

A Morgen Ferdinánd U21-es Emlékbajnokság debreceni nyolcasdöntőjében léptek pályára a csapatok, ahol a Marso NYKK U21-es csapata huszonkét pontos hátrányból állt fel, és jutott a négy közé.

Az NYKK munkáját a Szerencsejáték Zrt támogatta

Nyíregyházi Sportcentrum Marso NYKK – MKB-Euroleasing Vasas 72-70 (12-27, 20-17, 20-16, 20-10)

Debrecen, U21-es döntő

NYKK: Lajsz 6, CZURA 20/3, KÓSA T. 6, Oláh -, MOLNÁR 24/6 Csere: VIDA 12/12, Szondi 4

Vasas: FEKETE 23/15, Boinitzer 3, Tóth 4, Krivacsevics 7/3, MUNANGA 18 Csere: Fülöp 7, Mészáros 8/6, Solymosi -, Szántó –

Kipontozódott: Fekete (39. perc)

Két fővárosi kosárral kezdődött a találkozó, amelyre Lajsz Gergő két büntetővel, és Czura egy duplával válaszolt (4-4). Ezek után azonban a Vasas kapcsolt egy fokozatot, és Fekete Viktor duplája, majd triplája már nyolc pontos vezetést eredményezett számukra, amely után jött az időkérés Siska János részéről (5-13). Ám nem akart lassítani a tempón a Fekete Viktor vezette budapestiek, Fekete zsinórban nyolc pontot szerzett, így már megnyugtatónak mondható előnyhöz juttatva csapatát (6-21). Az első negyedben főként büntetőből betaláló nyírségiek tizenöt pontos hátrányban voltak az első negyed végén. 12-27

Úgy tűnt, ezen a mérkőzésen nem lehet megállítani a Vasas csapatát, a nyírségieknél a dobóformával voltak problémák, Munanga közelijével pedig már huszonkét pontos vezetéshez jutatta csapatát (16-38). Amely után egy újabb nyíregyházi időkérés következett. Muszáj volt felpörgetni egy kicsit a srácokat, és úgy tűnt sikerült is, hiszen Molnár Marcell pontjainak köszönhetően olvadt a fővárosi előny, ám még így is tizenkét pontos hátrányban voltak Kósa Tamásék a félidőben, de már belátható távolságon belül. 32-44

molly
Molnár Marcell 24 ponttal segítette a nyíregyházi csapatot! – Fotó: Saliga Péter

A harmadik negyed végén, főként Munanga révén sikerült őriznie a félidei tizenkét pontos vezetést főként Munanga révén (38-50), ám folyamatosan tapadt ellenfelére a Molnár Marcell vezette Nyíregyháza. Olyannyira, hogy a csereként beszálló Vida Zoltán két triplájának köszönhetően már hat pontra megközelítette ellenfelét Siska János csapata (47-53). Sőt, Czura Attila hármasának köszönhetően már csak egy triplányi távolságra voltak a budapesti csapattól, ám Fekete Viktor hármasa és Munanga zsákolása a harmadik negyed végén ismét a Vasas csapata állt közelebb a győzelemhez. 52-60

A záró játékrész elején érezhetően görcsössé váltak a csapatok, ám Vida Zoltán és Molnár Marcell pontjai egy kosárnyi távolságra hozta fel a Marso NYKK-t (58-60). A 34. perc végén Czura Attila két sikeres két pontos kísérletének köszönhetően először vezetett a mérkőzésen a nyíregyházi csapat (62-61). Ezek után abszolút kiélezett végjátékra lehetett számítani, amely be is jött, és végül Kósa Tamásnak helyén volt a keze, és a szíve, így az ő két büntetője elődöntőt ért a Marso Nyíregyházi KK csapatának számára.

A végeredmény tehát: Marso Nyíregyházi KK – MKB-Euroleasing Vasas 72-70

Siska János, a Marso NYKK U21-es csapatának a vezetőedzője: „Sajnos rossz ritmusban kezdtük el a mérkőzést, illetve nagyon visszafogottan. Nem tudtunk mit kezdeni az ellenfél magas játékosaival. Zóna védekezésre váltottunk, amely egész jól működött. A félidőben is biztattuk a srácokat, folytatni kell a jó védekezést, és meglehet a mérkőzés. A kulcsmomentum a negyedik negyedben történt, amikor sikerült átvenni a vezetést, illetve Vida Zoli becserélése, és az ő hármasai is kellettek ahhoz, hogy ma győztesen hagyjuk el a pályát. Ezek az extra teljesítmények, illetve a védekezés váltás hozta meg a sikert. Nagyon örülünk a győzelemnek, megyünk tovább, holnap szeretnénk bejutni a fináléba!”

Molnár Marcell: „Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, támadásban nem találtuk a ritmust, a Vasas pedig szinte mindent bedobott. Így gyorsan megtudtak lépni, és már huszonkét ponttal is vezettek. Ám nem adtuk fel, türelmesebben támadtunk, védekezésben pedig közelebb mentünk. Ennek köszönhetően a negyedik negyedben már sikerült átvenni a vezetést is, és úgy gondolom, hogy a végén fizikailag is jobban bírtuk.”

Vida Zoltán: „Az elején sajnos beragadtunk, nehezen kezdtük a mérkőzést. A ziccerek sem mentek be, az ellenfél pedig jól dobott távolról. A második negyedben már javulni tudott a játékunk, amit át tudtunk menteni a második félidőre is. Amikor át tudtuk venni a vezetést úgy érzem, meg tudtuk törni a Vasas-t, és sikerült nyerni! Úgy érzem, hogy becserélésem után az első triplámmal nagyban tudtam lendíteni a csapaton, amelynek nagyon örülök!”

Kósa Tamás: „A mérkőzés elején próbáltuk ellenfelünket felmérni, hogy pontosan milyen erőt képviselnek. Szerintem ennek az óvatos kezdésnek köszönhető, hogy a mérkőzés elején az ellenfelünk meglógott. A szünetre sikerült rendezni a sorainkat, így mínusz tizenkettőről kezdhettük a második félidőt. Az öltözőben edzőink rávilágítottak a hibáinkra, és elmondták, hogyan tudjuk ezeket orvosolni. Szigorítani tudtunk a védekezésünkön, és két kulcsmomentumot emelnék ki. Az egyik az, amikor Vida Zoli beállása után négy kicsi egy nagy felállásra váltottunk, a másik pedig az, hogy Czura Attila két támadóhibát tudott kiharcolni egy perc alatt, ami lélektani előnyt tudott biztosítani számunkra, és megtudtuk nyerni a mérkőzést.”

Milyen érzések kavarogtak benned 70-70-es állásnál, amikor a mérkőzés végén odaálltál a büntetővonalra, és mindkét büntetődet értékesíteni tudtad, amivel győzelemhez segítetted csapatodat?

Kósa Tamás: „Az ilyen pillanatokért érdemes kosárlabdázni, úgyhogy nagyon élveztem. Tudtam, hogy edzésen kismilliószor megcsináltam már, és ez kellő önbizalmat adott.”

Csapatunk április 11.-én, azaz a holnapi, szombati napon 18.30 órakor a Budapest Honvéd SE csapatával csap majd össze az Oláh Gábor utcai Sportcsarnokban Debrecenben az elődöntőben! Aki teheti, utazzon át, és szurkoljon a fiataljainknak a fináléba jutáshoz!