Kadett Bajnokság Előselejtező 2022.09.11.

U16 Előselejtező, Északkeleti régió 2. csoport
Nyíregyháza, 2022. 09. 11.

NYÍKSE U16 – DEAC KA U16/B 27-171 (8-4; 4-49; 12-34; 3-47)

NYKK EÖTVÖS – BKG PRIMA Szigetszentmiklós U16 H: 75-39 (20-8; 19-9; 18-8; 18-14)
Nykk: Földesi 16; Karakó 4; Kéninger 0; Hibján 11; Oláh 20;
Csere: Homonyik 8; Orosi 6; Kótai 4; Szurovcsák 4; Ardelean 2; Gincsai 0;

Ferenczi Tamás: Nem a legjobb előjelekkel készültünk a mérkőzésekre, hiszen kettő meghatározó játékosunk is betegséggel bajlódott a hét második felében. A mérkőzést sem kezdtük túl jól, sok ziccert kihagytunk, kb. 5-6 perc kellett, mire a megfelelő sebességgel és nagyobb koncentrációval tudtunk teljesíteni. Innentől úgy gondolom hasonlított a játek az általam elvárthoz és magabiztosan, mindenkinek kell játéklehetőséget biztosítva nyertük meg a mérkőzést.

DSI Debrecen – TISZAÚJVÁROSI PHOENIX 35-78 (4-22; 17-16; 10-15; 4-25)

Nyíregyházi Kék Cápák – DEAC KA U16/B 35-132 (13-32; 7-45; 7-25; 8-30)

NYKK EÖTVÖS – TISZAÚJVÁROS PHOENIX: 100-33 (31-4; 14-13; 39-14; 16-2)
Nykk: Földesi 11/3; Frank 23; Hibján 17; Orosi 10; Oláh 27/3;
Csere: Szurovcsák 4; Karakó 4; Kótai 2; Ardelean 2; Gincsai 0; Kéninger 0; Homonyik 0;

Ferenczi Tamás: Kiváló első negyedbeli játékunkkal korán eldöntöttük a mérkőzést és ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arattunk. Viszont ami a mérkőzésen is látható volt, hogyha a taktikai utasítasokat betartva fegyelmezett csapatjátékot játszunk, akkor szemre is tetszetős kosarakat dobtunk. Amikor valaki ész nélkül kitalál valamit, indokolatlanul bont bele a játékban, akkor káosz uralkodik a pályán. Ezen a meccsen is mindenkinek tudtam játéklehetőséget adni és mindenki tudott hasznos dolgokat hozzátenni a csapat játékához. Ez biztató a jövőre nézve!