Vereség a szezon utolsó bajnokiján

A Magyar Bajnokság Alsóházi középszakasz, és a bajnokság utolsó fordulójához érkezett a Marso NYKK csapata, amely Zalaegerszegen zárta le a 2014/2015-ös szezont.

Az NYKK munkáját a Szerencsejáték Zrt támogatta

Zalakerámia ZTE KK – Marso Nyíregyháza KK 79-63 (25-19, 20-16, 10-14, 24-14)

Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok
Vezette: Pálla Z., Kulcsár T., Török Z. (Szabadvári)

ZTE KK: Dzambics 13/9, FEKETE 15, Mohácsi 7, CSOHADAREVICS 28/6, TAMIR 14. Csere: Darling -, Kertész -, Czinger 2, Velkey –

NYKK: Szavics 8/3, VASZOJEVICS 19/6, Nagy K. 7/3, Kolarics 7, Radenkovics 5. Csere: MOLNÁR 12/6, Helmeczi 2, Kósa 3/3, Lajsz –

Fekete ziccerével indult a találkozó, amelyet egy Kolarics dupla és egy Szavics tripla követett (2-5). Tamir révén azonban eltudtak húzni a hazaiak, és az első negyed ötödik percében már hét ponttal vezettek (17-10). A zalaiak tizenegy pontos vezetésénél időt kért Sitku Ernő (21-10), amely megtette hatását, és az első negyed végére hat pontra zárkózott a nyíregyházi csapat. 25-19

A második negyedben már tizenöt pontra duzzadt a hazai előny, főként Csohadarevics jó játékának is köszönhetően, ám nem adták fel a nyíregyháziak, és Szavics Brane irányításával tíz pontra zárkóztak az első félidő végére. 45-35

NYKK - MAFC
Nikola Vasojevic 19 pontig jutott Zalaegerszegen! – Fotó: Saliga Péter

Szorosabb védekezésre váltott a nyírségi csapat a harmadik negyedben, ennek köszönhetően hat percig nem talált a kosárba Milos Sporar csapata, a Marso NYKK pedig felzárkózott egy kosárnyi különbségre. Ekkor úgy tűnt, magára talál a ZTE, ám Molnár Marcell előbb egy duplát majd egy triplát süllyesztett el a zalai gyűrűbe, így maradtak izgalmak a záró etapra. 55-49

A negyedik negyedet bár Molnár Marcell révén ismét nyíregyházi kosárral indította Sitku Ernő csapata, ezek után azonban előbb Dzamibics értékesített egy triplát, majd Csohadarevics 2+1-es akciójával, és Fekete István pontjaival ismét tíz fölé duzzadt a különbség, amely kitartott a mérkőzés végéig, így tizenhat ponttal sikerült nyernie a ZTE csapatának.

A végeredmény tehát: Zalakerámia ZTE KK – Marso NYKK 79-63

Milos Sporar, a ZTE vezetőedzője: Először is köszönöm kollégám gratulációját, én is gratulálni szeretnék csapatomnak. Furcsának tűnhet, amit mondok: sokkal könnyebb volt ez a mérkőzés számunkra, mint a Nyíregyházának, hiszen nekik már nem volt tétje a találkozónak, míg nekünk küzdenünk kell az utolsó pillanatig, nagyon fontos volt ezt a győzelmet megszereznünk. Megint találkoztunk azzal a problémával, hogy a második félidőt álmosan és gyengén kezdtük. Ezen javítanunk kell a továbbiakban, mert a MAFC ellen ez már nem fér bele. Most kezdődik a szezon legfontosabb szakasza számunkra, küzdenünk kell a bennmaradásért, s lehetőség szerint a pályaelőnyért, amíg csak lehetséges.

Sitku Ernő, az NYKK szakmai igazgatója: Gratulálok a Zalaegerszegnek, ezen az estén sokkal jobban küzdöttek, mint mi. Ilyen dobószázalékkal nem lehet mérkőzést nyerni. Nem mondom, hogy bután és fegyelmezetlenül támadtunk, de a palánk alatti kemény védekezés ellen néha kell egy-két távoli kosár, ám azt csak jobb dobószázalékkal lehet elérni. Aminek nem nagyon örülök, hogy így búcsúztunk ettől a szezontól. Ki lehet kapni, de ez egy picit nagy különbség ahhoz, hogy lezárhassuk ezt az évet. Ennek ellenére köszönöm játékosaimnak és mindenkinek, aki mellettünk állt és segített az év során és elérhettük, hogy a bajnokság vége előtt több fordulóval már nem fenyegetett bennünket a kiesés szele. Bízom abban, hogy ez egy első lépés egy építkezésben és jövőre már olyan csapatunk lesz, mely sokkal szebb eredmény elérésére is képes lehet. Gratulálok a ZTE-nek és sok sikert kívánok nekik a továbbiakban.

Csapatunk tehát vereséggel búcsúzott a szezontól, ám teher nélkül, a fiataloknak is egyre több szerepet adva tudott játszani mérkőzések óta Sitku Ernő csapata, köszönhetően annak, hogy a MAFC elleni hazai győzelemmel betudták biztosítani azt, hogy a 2015/2016-os szezonban is NB I. A. csoportos csapatként láthatják majd kedves szurkolóink szeretett csapatukat! Ezúton is megköszönjük minden kedves szurkolónak, támogatónak, sportbarátnak, hogy egész évben a csapat mellett álltak, és várunk mindenkit a 2015/2016-os bajnoki évadban is!