U14A 2. forduló

Lejátszottuk az Országos Serdülő Bajnokság Alapszakaszának 2. fordulóját.

NYKK EÖTVÖS – BESZTERCE KK: 61-53 (22-15; 18-13; 8-22; 13-11)
NYKK EÖTVÖS: Szalacsi 19; Pristyák 7; Docsa 2; Gál 2; Kazsuk 0; Cserék: Vámos 13; Orosi 3; Méhész 5; Hibján 6; Major 0; Salamon 4;

A mérkőzésen a „csak” 9 rendelkezésre álló játékossal megjelent salgótarjáni csapat 3 legjobb játékosát a lehetséges 30 játszható perc helyett kb. 33-35 percet játszatta. Én úgy döntöttem, hogy mindenkinek közel egyforma játékpercet adok, így a két ötössel játszottuk le a meccset. Hasznos mérkőzés volt, a védekezésben gyakorolt dolgokból főleg az első félidőben valósult meg több elem, a második félidőben már nehezen tudtuk semlegesíteni ellenfelünk magas játékosát. Támadásban még mindig sok eladott labdánk van és sok ziccert hibáztunk. Ennek ellenére tanulsággal gazdagodhattunk a mérkőzés folyamán.

NYKK EÖTVÖS – HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE: 76-41 (14-6; 17-11; 27-10; 18-14)
NYKK EÖTVÖS: Vámos 12; Hibján 2; Salamon 4; Méhész 8; Orosi 7; Cserék: Gál 5; Docsa 2; Szalacsi 10; Major 4; Kazsuk 2; Pristyák 13;

Nem kezdtük jól a mérkőzést, sokat könnyelműsködtünk, nem koncentráltunk kellően ezért sok hibát vétettünk mind támadásban, mind védekezésben. Az időkérés során a „fejmosás” sikeres volt, s főleg 3. negyedbeli jó védekezésünknek és a gyors indításokból dobott könnyű kosarainknak köszönhetően magabiztos győzelmet arattunk.