Regionális Serdülő Bajnokság VII. forduló 2022.03.05.

Regionális Serdülő Bajnokság 7. Forduló, Miskolc

Tiszaújvárosi Phoenix KK – NYKK EÖTVÖS: 83-35 (26-19; 20-2; 14-10; 20-7)
Nykk: Bereczkey 0; Kollár 0; Hibján 24; Ardelean 2; Gincsai 2;
Csere: Savic 0; Nádasdi 5/3; Homonyik 0; Tara 2; Csomós 0; Palsák 0;

Debreceni Sportcentrum SI A – NYKK EÖTVÖS: 36-58 (6-14; 12–10; 3-18; 15-16)
Nykk: Bereczkey 7; Kollár 4; Hibján 23; Ardelean 4; Gincsai 0;
Csere: Savic 7; Nádasdi 7; Homonyik 0; Tara 4; Csomós 2; Palsák 0;

Hasonlóan az eddigi fordulókhoz, a sok sérült, beteg miatt ismét tartalékosan játszottunk ezen a két meccsen is. Ismét egymás után, pihenő nélkül léptünk pályára. Az első meccsen, amikor a 2. negyed támadójátéka csődöt mondott és nagy különbség alakult ki, akkor már “rápihentünk” a következő mérkőzésre.
A második összecsapás nem volt sétagalopp, ellenfelünk rendkívül motiváltan nagy elánnal játszott. Az első félidőben összeszedett előnyünket egy kiváló 3. negyeddel toldottuk meg és ezzel el is döntöttük a mérkőzést. Győzelmünkkel maradtunk az “A” csoportban.
Örültem, hogy hosszú kihagyás után több játékosunk pályára tudott újra lépni. Viszont nagyon látszott a srácokon, hogy a kihagyás, betegség miatt fizikálisan nagyon le van épülve csapatunk 2/3-a. Türelemre, rendszeres edzésmunkára van szükség, hogy utólérjék magukat a fiúk… ehhez kivánok nekik kitartást és erőt!