Ötödik lett az NYKK

A Kosárlabda Napja 2024 rendezvényét a kerekesszékes kosárlabdázók szeptember 14-én a rossz idő miatt Budapesten, a Törekvés Kocsis Sándor Sportközpontjában tartották. Speciális nap volt ez számukra, hiszen ekkor rendezték a Kerekesszékes Bajnokság első 3X3 fordulóját, amelyre mind az öt, a magyar bajnokságban szereplő csapat benevezett. A Nyíregyházi Kosárlabda Klub négy játékossal érkezett a rendezvényre: Szabó Katalin Éva, Tompa Mihály, Göttlinger Dániel, Boda Ferenc, edző: Máthé Csaba. A szabályok hasonlóak voltak a streetballéhoz, 3 játékos lehetett a pályán, cserélni folyamatosan lehetett, a játékidő ezúttal 10 perc, a támadóidő pedig 12 másodperc volt. A magyar bajnoki aranyérmes Soproni Tigrisek a 3X3-ban is nagyszerűen szerepeltek, hiszen valamennyi ellenfelüket legyőzték, a legnagyobb csatát a második helyezett pécsiekkel, a PEAC PTE Rolling Basket gárdája ellen vívták. A harmadik helyen a DVTK, a negyediken a Törekvés, míg az ötödik helyen a Nyíregyházi Kosárlabda Klub végzett. Az NYKK szoros csatákat vívott a többi csapattal, az utolsó mérkőzésen a Törekvés ellen 10-9-re veszített, úgy, hogy Boda Ferenc az utolsó három percben három triplát dobott, de végül nem sikerült az egyenlítés.

Képünkön a résztevők csapatok az edzőkkel.