Nagy Krisztián: elrontottuk az első félidőt!

A 66-77-es paksi sikerrel záruló huszonkettedik fordulót követően Nagy Krisztiánt, a Marso Nyíregyháza KK csapatkapitányát kérdeztük a mérkőzésről, illetve a soron következő Kecskemét elleni bajnokiról.

„Igazából azért vagyok szomorú, mert sokkal jobb mérkőzést játszhattunk volna, hogy ha nem rontjuk el az első félidőt. – kezdte Nagy Krisztián, a Marso NYKK csapatkapitánya. Úgy érzem, hogy egy kicsit fejben nem tudtuk elhinni azt, hogy a Paks ellen van keresnivalónk, még úgy is, hogy mi voltunk hazai pályán. Illetve nem igazán jöttek be azok a dolgok, amiket elképzeltünk. Kaptunk is egy fejmosást a félidőben, ezután mindenki egy kicsit motiváltabb lett, és meg szerette volna mutatni, hogy akar kosárlabdázni a pályán, és meg tudjuk csinálni azokat a dolgokat, amiket elképzeltünk. Ennek volt köszönhető ez a harmadik negyed. Utána megtört sajnos a lendületünk, és a Paks is visszatalált saját magához. Azt hiszem arra kellene törekednünk, hogy ezt a harmadik negyed játékát már az elejétől kezdve játszani, és minél hosszabbra kitolni, és akkor bármelyik csapat ellen lehet keresnivalónk.”

nagy krisz
Csapatkapitányunk szerint a rossz első félidő megpecsételte a meccset! Fotó: szon.hu

Búslakodásra nincs túl sok ideje a csapatnak, hiszen ismét egy élbolyhoz tartozó csapatnál vendégeskedik majd szombaton, a Kecskemét gárdája látja vendégül a nyírségieket.

„Tényleg a harmadik negyed játéka megmutatta, hogy bárkit megtudunk szorítani, hogy ha fegyelmezetten, koncentráltan, és kontrolláltan játsszunk. A Kecskemét egy nagyon jó csapat, élén Sztojan Ivkoviccsal, akit nagyon jó edzőnek tartok. Jó magyar játékosok alkotják a keretet, és még jobb idegenlégiósok erősítik meg őket. Ők játszanak hazai pályán, papíron nem mi vagyunk az esélyesek, de természetesen minden meccsre úgy utazunk el, illetve úgy készülünk, hogy szeretnénk megnyerni. Ez most sincsen másképpen, egy nagyon nagy bravúrral én úgy érzem, hogy nyerhetünk, de nagyon nehéz mérkőzésre számítok.”

A mérkőzésre tehát február 14.-én szombaton, 18.00-ás kezdettel kerül sor Kecskeméten.