NYKK.HU

A Nyíregyházi Kosárlabda Klub hivatalos honlapja

II. Sallai József Emléktorna Nemzetközi Utánpótlás Kosárlabda Kupa

302048942_562040205721720_4801326386063981302_n

2022. augusztus 24-25-26-án rendezte meg a Nyíregyházi Kosárlabda Klub és Sallai József családja a II. Sallai József Emléktorna Nemzetközi Fiú Utánpótlás Kosárlabda Kupát. Az eseményen részt vett két nemzeti kosárlabda akadémia (DEAC KA, Budapesti Honvéd KA), két MKOSZ által akkreditált kosárlabda akadémia (Szolnoki KA, Mercedes-Benz Gyár KA) , két első osztályú külföldi klub utánpótlás csapata (LPS Bihorul Oradea, MBA Prievidza) és két helyi csapat. A résztvevő nyolc U16 korosztályú csapat, két csoportban kezdte el a mérkőzéséket, amelyeken az alábbi eredmények születtek.

Csoportmérkőzések:

2022. augusztus 24.

A csoport:

Bihorul LPS Oradea – Budapesti Honvéd 52 – 74 (19-18, 9-24, 10-20, 14-12)
Mercedes-Benz Gyár Kosárlabda Akadémia – Nyíregyházi Sportcentrum 51 – 67 (6-22, 16-20, 13-9, 16-16)

B csoport:

NYKK Eötvös – Szolnoki Kosárlabda Akadémia 57 – 101 (11-29, 12-28, 11-24, 23-20)
MBA Prievidza – DEAC Kosárlabda Akadémia 90 – 100 (21-20, 30-22, 11-34, 28-24)

2022. augusztus 25

A csoport:

Bihorul LPS Oradea – Mercedes-Benz Gyár Kosárlabda Akadémia 69 – 58 (15-19, 22-12, 15-14, 17-13)
Budapesti Honvéd – Nyíregyházi Sportcentrum 70 – 58 (16-15, 17-11, 15-21, 22-11)

B csoport:

NYKK Eötvös – MBA Prievidza 39 – 131 (8-35, 7-42, 11-27, 13-27)
Szolnoki Kosárlabda Akadémia – DEAC Kosárlabda Akadémia 59 – 106 (9-34, 14-23, 26-28, 10-21)

Helyosztó mérkőzések:

2022. augusztus 26.

Döntő:
Budapest Honvéd – DEAC Kosárlabda Akadémia 82 – 98 (28-36, 24-24, 14-23, 16-15)

3. helyért:
Szolnoki Kosárlabda Akadémia – Nyíregyházi Sportcentrum 79 – 59 (21-23, 18-12, 28-18, 12-6)

5. helyért:
Bihorul LPS Oradea – MBA Prievidza 65 – 78 (14-19, 21-23, 10-25, 20-11)

7. helyért:
NYKK Eötvös – Mercedes-Benz Gyár Kosárlabda Akadémia 60 – 55 (16-10, 14-20, 13-16, 17-9)

A torna végeredménye:

1. DEAC Kosárlabda Akadémia

2. Budapesti Honvéd Kosárlabda Akadémia

3. Szolnoki Kosárlabda Akadémia

4. Nyíregyházi Sportcentrum

5. MBA Prievidza

6. Bihoroul LPS Oradea

7. NYKK Eötvös

8. Mercedes-Benz Gyár Kosárlabda Akadémia

Külön díjasok:

Legjobb edző: Gál Balázs (DEAC KA)
MVP: Váróczy Gergő (DEAC KA)
A legsportszerűbb csapat: Nyíregyházi Sportcentrum

A csapatok legjobb játékosai:

DEAC Kosárlabda Akadémia: Fekete-Gál Csongor
Budapesti Honvéd Kosárlabda Akadémia: Humpester Tamás
Szolnoki Kosárlabda Akadémia: Szarvas Bence
Nyíregyházi Sportcentrum: Szabados Zétény
MBA Prievidza: Jozef Hrico
Bihoroul LPS Oradea: Groza Patrick
NYKK Eötvös: Hibján Ádám
Mercedes-Benz Gyár Kosárlabda Akadémia: Kenderes István

Köszönjük a rendezvény alábbiakban felsorolt támogatóinak önzetlen segítségét:

– Nyíregyháza MJV Önkormányzata

– Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége

– Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kosárlabda Szövetség

– Lego Manufacturing Company Kft.

– Nyíregyházi Tankerületi Központ

Megosztás