Vereség Szombathelyen

A Magyar Bajnokság kilencedik fordulójában ismét idegenben lépett pályára a Marso Nyíregyházi KK csapata, ezúttal a Szombathely vendégeként léptek pályára Sitku Ernő tanítványai.

Falco KC–Marso-Nyíregyháza KK 96–66 (37–18, 17–12, 17–16, 25–20)

Szombathely, 1600 néző, v.: Győrffy, Boros T., Surányi.

Falco: Martinics 18/6, Perl 11/3, Doyne 18/9, Djukics 10, Majsztorovics 9. Csere: Váradi B. 7/3, Hall 7, Will 11/9, Bognár K. 2, Bus I. 1, Simon K. 2, Bazsó. Edző: Kálmán László.

NYKK: Savic 7/3, Wise 24, Garner 10/6, Nagy K. 3/3, Hujdurovic 15. Csere: Helmeczi 2, Garamvölgyi, Molnár M. 2, Kósa T. 3/3, Czura. Edző: Sitku Ernő.

Vendégoldalon bemutatkozhatott az új szerzemény, az amerikai Jarvis Garner is.

Martinics, Perl hárompontosával kezdődött az első negyed, amelyre Szavics válaszolt szintén három pontot érő dobással. Wise kettesével tartotta magát a nyírségi csapat a negyed elején (8-5). Ezután azonban sorra hazai kosarak potyogtak, Dukics vezérletével tíz pontosra duzzadt a hazai előny (15-5). A negyed végefele Hujdurovic 2+1-e, és Wise közelije aztán ismét belátható távolságra hozta a vendégeket (22-15), ám a negyed végét nagyon megnyomták a vasiak, és nagy előnyt harcoltak ki az első etap végére. 37-18

Martinics középtávolija, és közelije húsz pont feletti különbséget eredményezett (43-20), ekkor Sitku Ernő időt is kért. Ám főként Doyne vezetésével, sikerült állandósítani a negyed végéig a különbséget, így 24 pontos előnyben, illetőleg hátrányban vonulhattak nagyszünetre a csapatok. 54-30

NYKK - ZTE
Jeremy Wise volt az NYKK vezére!

Kósa Tamás triplájával indult a harmadik negyed, amelyre egy Perl, és egy Martinics dupla érkezett (58-33). Ekkor azonban ismét Doyne, illetve Majsztorovics pillanatai következtek, és szépen lassan távolodtak a nyírségiektől. a harmadik negyedet Dukics középtávolija zárta. 71-46

Az utolsó negyed is sok kosárváltást hozott, a hazaiaknál mindenki pályára lépett már ekkor a megnyugtató előny tudatában. A különbség további öt ponttal gyarapodott a mérkőzés végére, a hazaiak pedig megnyerték a találkozót.

A vége tehát: Falco KC Szombathely – Marso Nyíregyházi KK 96-66

Kálmán László, a Falco vezetőedzője: Örülök annak, hogy ilyen magabiztosan tudtunk nyerni, és kijavítottuk azokat a hibákat, amiket a Kecskemét ellen még elkövettünk. További örömet jelentett, hogy fáradtnak láttam a srácokat, de túltették ezen magukat,. Könnyű kosarakat tudtunk szerezni, és zóna ellen is megtaláltuk azokat a réseket, ami eddig nem működött. Azt sajnálom, hogy Váradi Benedek megint megsérült, de remélhetőleg nem súlyos.

Sitku Ernő, az NYKK vezetőedzője: Gratulálok a Falcónak, ma sajnos esélyünk sem volt ellenük, nagyon jól játszottak. A mérkőzés előtt arról beszéltünk, hogy a csapat küzdeni fog egymásért, ebből semmi nem valósult meg. Ahhoz még időre van szükségünk, hogy az új játékosunkat be tudjuk építeni a csapatba, de nem mozgott rosszul.