Vereség Kaposváron

A Magyar Bajnokság alapszakaszának ötödik fordulójában Kaposváron lépett pályára a Marso Nyíregyházi KK csapata, amely először játszott idegenben ebben a szezonban.

Kaposvári KK–Marso-Nyíregyháza KK 93–80 (29–15, 24–18, 19–22, 21–25)
Kaposvár, 800 néző, v.: Cziffra, Makovsky, Surányi.

Kaposvár: Raivio 20/9, Fodor M. 11/9, Jancsikin 16/9, Hendlein 23, Spica 10. Csere: Gibson 12/3, Benke, Horváth M. 1, Kovács S., Grebenár. Edző: Fekete Ádám.
NYKK: Savic 7, Wise 19/6, Nagy K. 7/6, Vukolics 11/9, Hujdurovic 29. Csere: Garamvölgyi 4, Helmeczi 3/3, Molnár M., Lajsz, Kósa T. Edző: Sitku Ernő.

Az első negyed első perceiben fej-fej mellett haladtak a felek, Nagy Krisztián triplájával még 5-5 volt az állás, amely után robbantottak a hazaiak, és nagy előnyt harcoltak ki tíz perc eltelte után. A félidő végéig sem nagyon változott a játék képe, főként Hendlein Roland élt a palánkok alatt hazai oldalon, vele pedig Nermin Hujdurovic próbálta tartani a lépést.
A második félidőben már egy más fajta mentalitás jellemezte a nyírségieket, és fokozatosan csökkent a hátrány, és tíz pontra is sikerült felzárkózni (72-62), ám innentől kezdve újra belekezdtek a pontgyártásba a kaposváriak, akinél a kezdő ötös tagjai mind két számjegyű összeggel zárták a találkozót.

A végeredmény tehát: Kaposvári KK – Marso Nyíregyházi KK 93-80

Fekete Ádám, a Kaposvár edzője (bb1.hu): Csak a győzelem volt most a legfontosabb. Ez megvan, de tisztában vagyunk azzal, hogy ez kevés. Dolgozunk tovább, köszönjük a szurkolóknak, hogy kitartottak és biztattak bennünket. Közösen sikerült megszakítani a rossz sorozatunkat.

Sitku Ernő, az NYKK edzője (bb1.hu): Ismét előnyt adtunk az ellenfélnek. Odahaza azt még csak el tudjuk viselni, hogy fegyelmezetlenek és türelmetlenek vagyunk, ám idegenben ez megbosszulja magát. Következő feladatunk, hogy meg tanuljunk okosan játszani vendégként.