Vereség az Alba Fehérvártól, amely győzelmével tornagyőztes lett!

Az NYKK legyőzésével hibátlanok maradtak a fehérváriak, és megnyerték a tornát.
Marso NYKK – Alba Fehérvár 72-91 (22-19, 12-27, 20-24, 18-21)
Bujtosi Szabadidő Csarnok, II. Nyíregyháza Nagydíj a Sunshine Fm Kupáért
V.: Pozsonyi L, Balogh Gy., Domán I.
NYKK: Szavics 11/3, Prophet 17/3, Nagy K. 15/9, Vukolics 8/3, Hujdurovic 14. Csere: Kósa T. -, Garamvölgyi -, Helmeczi 1, Molnár M. -, Czura 2, Lajsz 4.
Alba: Tóth P. 16/3, Kromah 20, Kovács Ád. 10/6, Melvin 18/6, Djapa 4. Csere: Supola 3/3, Csorvási M. 10, Brbaklics -, Blaskovits 8/3, Molnár M. -, Kusonics -.
Az NYKK és az Alba mérkőzése zárta a háromnapos nyíregyházi felkészülési tornát. Korábban a fehérváriak a Svitet és a Jászberényt is legyőzték, míg a nyírségiek kikaptak mindkét csapattól.
Hatalmas rohammal indította a mérkőzést Sitku Ernő csapata. Szavics vezérletével négy és fél perc alatt 18-2-re húztak el. Nem esett pánikba az Alba, a negyed második felében védekezést váltott, és faragott a hátrányából.
A folytatásban továbbra sem ízlett az NYKK-nak a vendégek zónavédekezése. Megálltak támadásban, a kék-fehérek pedig átrohantak rajtuk amerikai játékosaik vezérletével. Ennek köszönhetően a félidőre már egészen nagy volt a differencia a felek között.
A harmadik negyedben próbált közelebb kerülni a Nyíregyháza, de kevés sikerrel járt. Sitku Ernőtől ma már több lehetőséget kapott Joe Prophet is. A túloldalon Tóth, Melvin és Kromah továbbra is ponterősen kosarazott.
A záró etapban már nem változott semmi. A székesfehérvári együttes tartotta korábban megszerzett előnyét, és magabiztosan húzta be harmadik mérkőzését is.
A tornát végül hibátlan mérleggel az Alba nyerte, a második a két győzelmet megszerző Jászberény lett. A harmadik helyezett a Nyíregyházát legyőző Svit lett, míg az utolsó helyen a házigazda zárt.
Sitku Ernő, az NYKK vezetőedzője: Jól kezdtük a mérkőzést, de aztán az Alba zónavédekezése ellen fegyelmezetlenül támadtunk. Ezt kihasználva feljött az ellenfél, és mi kerültünk hátrányba, ami a végéig megmaradt a két csapat között.
Marcel Tenter, az Alba vezetőedzője: Örülök annak, hogy senki nem sérült meg a torna alatt. Megmutatkoztak a jó és rossz dolgaink egyaránt, amin a hátralévő két hétben megpróbálunk javítani.
A szombati zárónap másik mérkőzésén: BK Iskra Svit – Jászberényi KSE 62-80 (18-26, 8-17, 14-22, 22-15)