U14A csapatunk bemutatkozott

Országos Serdülő Bajnokság, Alapszakasz 1. forduló „C” csoport

Mezőcsát – NYKK Eötvös: 57-82 (8-24; 23-25; 12-17; 14-16)
NYKK Eötvös: Vámos Ba. 6; Docsa 2; Kaszai 6; Méhész 12; Orosi 7; Cserék: Gál 8; Szalacsi 18; Hibján 3; Major 4; Kazsuk 4; Pristyák 8; Salamon 2.
Az első mérkőzésen megilletődött kezdés után sok szép megoldást bemutatva, az edzésen gyakorolt támadó stratégia alkalmazásával szép megoldásokat mutattak be a srácok támadásban. Sajnos dobószázalékunk nem volt jó, sok ziccert hibáztunk. Védekezésben helyenként már tudtunk olyan agresszívek lenni, mint amit elvárok a csapattól. A mérkőzés pozitívuma a győzelem mellett, hogy minden pályára lépő játékos dobott kosarat.

NYKK Eötvös – Szerencs VSE: 53-80
(16-16; 13-17; 10-19; 14-28)
NYKK Eötvös: Hibján 9; Szalacsi 10; Pristyák 8; Kazsuk 0; Gál 0; Cserék: Vámos Ba. 10; Orosi 2; Méhész 4; Docsa 0; Kaszai 10; Major 0; Salamon 0;
Az első félidőben nagyon jó csapatjátékot nyújtottunk, sok mozgásos játékunk remekül működött és ha ziccereinket bedobjuk akkor nem -4 ponttal vonulunk pihenőre. A második félidő 5. percéig bírtuk a tempót a fizikálisan erősebb, dinamikusabb szerencsi csapat ellen, ekkor elfáradtunk, szétesett támadójátékunk, kihagyott ziccereink, eladott labdáinkból az ellenfél leindított bennünket s sok könnyű kosarat dobott, főleg a 4. negyedben. A vereség ellenére 25 perc jó játékért megdicsérem a csapatot, célunk, hogy 40 percen keresztül tudjunk fegyelmezetten, csapatként játszani, ehhez kondicionálósan és technikailag kell rengeteget fejlődnünk.

Az 1 győzelemmel és 1 vereséggel maradunk a „C” csoportban a Beszterce KK csapatával együtt, a „B” csoportból kieső csapat és a „D” csoportból feljutó csapattal mérkőzünk meg a 2. fordulóban.