Szoros végjátékban vereség Jászberényben

A Magyar Bajnokság Alsóházi Középszakaszának soron következő fordulóját játszották vasárnap, ahol a Marso Nyíregyházi KK Jászberényben lépett pályára.

Az NYKK munkáját a Szerencsejáték Zrt támogatta

FAIRIUM JKSE – Marso Nyíregyháza KK 85-80 (23-25, 21-17, 16-18, 25-20)

Belvárosi Általános Iskola
Vezette: Balog Gy., Jurák K., Suányi G. (Hartyáni)

JKSE: WARE 21/3, HORVÁTH Á. 14/6, Kerpel-Fronius 11/6, CSEH 19/3, DRAMICSANIN 10 Csere: Sonyák 2, Szögi 2, Narai 2, Mladenovics 4

NYKK: Szavics 3, TAYLOR 21/9, Vaszojevics 6/6, Nagy K. 2, Kolarics 8/3 Csere: RADENKOVICS 18, Kósa 14/12, Molnar 8/6, Helmeczi -, Lajsz –

Kipontozódott: Kolarics

Taylor és Kerpel-Fronius pontváltásával indult el a találkozó, ám Horváth Ákos triplája és Ware duplájával már a jászberényi csapatnál volt az előny. Bátran kosárlabdáztak a nyírségiek, Taylor egymaga tizenkét pontot szórt be ebben az etapban, illetve két fiatal játékosunk, Kósa Tamás és Molnár Marcell is eleresztett egy-egy triplát, így a negyed végén kapaszkodnia kellett Bencze Tamás csapatának, hogy minimális előnnyel forduljanak a vendégek a második negyedre. 23-25

A második negyed is a fiatal Kósa triplájával indult, melyre Kerpel-Fronius és Dramicsanyin válaszolt. Fej-fej melletti küzdelmet hozott a második etap, végül két pontos hazai előnnyel vonulhattak nagyszünetre a csapatok. 44-42

961663_10206201638989107_453713075_n
A fiatal Kósa Tamás ismét extrát játszott – Fotó: Saliga Péter

A nagyszünet után úgy tűnt, gyorsan dűlőre akarja vinni a mérkőzést a hazai csapat, hiszen három perc elteltével már kilenc ponttal vezettek (53-44). Ám ekkor használt Sitku Ernő időkérése, és a 26. percben Kósa triplájával ismét egy pontra zárkóztak a nyíregyháziak (53-52). Az utolsó negyed pedig egálról kezdődhetett meg. 60-60

Jobban kezdte Sitku Ernő csapata a záró felvonást, hiszen két perc után négy ponttal vezetett csapata (62-66), ám ekkor riadót fújt Bencze Tamás csapata, és gyors két triplával már náluk volt az előny (68-66). Ekkor úgy tűnt, eldönti a mérkőzést a Horváth Ákos vezette Jászberény, ám 73-66-os állásnál gyors két nyíregyházi tripla visszahozta a reményeket. Igazi egylabdás mérkőzés alakult ki, hiszen a 39. percben egyetlen ponttal mentek a hazaiak. A végén viszont higgadt büntetőzésével megtudta nyerni a találkozót a jászberényi csapat.

A végeredmény tehát: FAIRIUM-JKSE – Marso Nyíregyházi KK 85-80

Bencze Tamás, a JKSE vezetőedzője: Gratulálok csapatomnak a győzelemhez. Látszott a teljesítményünkön, hogy nekünk igazán nem volt tétje a mérkőzésnek. A nyíregyháziak erre ráéreztek, s bizony egálkörüli meccset játszottunk. A győzelmünkhöz kellett a szerencse is, no meg lelkes közönségünk, amely a sikerbe hajszolta a fiúkat.

Sitku Ernő, az NYKK vezetőedzője: Jó mérkőzést játszottunk, egyre inkább ráérzünk, hogy kell idegenben játszani. Sajnos volt két kihagyásunk, amely eldöntötte a mérkőzést. A második félidő elején és az utolsó két percben kellett volna jobban koncentrálnunk, hogy nyerjünk Jászberényben.