Szép momentumok, de vereség Pakson!

A Magyar bajnokság nyolcadik fordulójában Pakson lépett pályára a Marso Nyíregyházi KK csapata.

Atomerőmű SE–Marso Nyíregyháza KK 88–69 (29–21, 22–21, 19–13, 18–14)
Paks, 500 néző, v.: Vígh, Török R., Gorka.

Paks: Roberson 7/3, Medve 2, Körtélyesi 9/3, Szabó Zs. 16/6, J. Jones 17. Csere: Dugat 12, Eilingsfeld 12, Markovics L. 2, Tóth Á. 8, Kovács Á. 3/3, Baki. Edző: Dzunics Braniszlav.
NYKK: Helmeczi 8/6, Wise 13, Nagy K. 10/6, Vukolics 7/3, Hujdurovic 15/3. Csere: Garamvölgyi, Molnár M. 2, Lajsz 9/3, Kósa T. 5/3, Czura. Edző: Sitku Ernő.

Szavics Brane a Szeged elleni hazai mérkőzésen kiállítás sorsára jutott, így ő nem léphetett pályára a paksi vendégszereplésen, ám a hazaiaknál mindenki vállalni tudta a játékot.

Az első negyed Jones zsákolásával, és Hujdurovic kettesével indult. Ezt azonban zsinórban követte további hat paksi pont, amely után Sitku Ernő kért időd (8-2). Úgy látszott használt, hiszen előbb Nagy Krisztián, majd Helmeczi is triplát tudott dobni (10-8), ám a negyed végére ismét állandósult a nyolc pontos különbség (20-12). Ám nem így gondolta Hujdurovic, akinek triplájával és kettesével közelebb férkőzött a nyírségi csapat. A negyed Dugat középtávolijával zárult. 29-21

Helmeczi momentumaival kezdődött a második negyed, távolról, és középtávolról is betalált, és két pontra hozta fel a nyírségieket (29-27), ám amikor kellett, összekapták magukat Dzunics Braniszlav együttese, és ismét megléptek, és kialakítottak egy tíz pontos különbséget (39-29). Ám a nyíregyháziak nem adták fel, Lajsz és Wise pontjaival egy 9-0-s rohammal ismét nyílttá tudták tenni a találkozót (39-38). Ám a negyed végén Szabó és Körtélyesi is betalált a triplavonalon túlról, így kilenc pontos hazai vezetést mutatott az eredményjelző a félidőben. 51-42

Kiegyenlített játékot hozott a harmadik negyed, hol a Paks, hol pedig a Nyíregyháza kosarával állandósult a tíz pont körüli különbség, ám Eilingsfeld pontjai a negyed végén már tizenöt pontos hazai fórhoz jutatta a hazaiakat. 70-55

Lajsz Gergely négy pontjával ismét megközelítette ellenfelét a nyírségi csapat (72-60), ám ekkor ismét sebességet kapcsolt a Paks, amely után már tizennyolc volt közte (80-62), ám volt tartása mindig Sitku Ernő csapatának, a fiatal tehetség, Kósa Tamás is jelentkezett öt ponttal (82-69). Végül tizenkilenc pont lett a csapatok közötti differencia, de dicséret illeti a nyírségieket, akiknek voltak nagyon szép momentumai, feltámadásai, és volt tartása a csapatnak. Ennek ellenére megérdemelt paksi győzelem született.

A végeredmény tehát: Atomerőmű SE – Marso Nyíregyházi KK 88-69

Braniszlav Dzunics, az ASE vezetőedzője: Megérdemeltük a győzelmet, a fiúk az elsőtől az utolsó percig teljes erőbedobással dolgoztak. Próbáltunk keményen játszani, és a második félidőben a védekezésünk is rendben volt.

Sitku Ernő, az NYKK vezetőedzője: Gratulálok a Paksnak, nem tudtuk megnehezíteni a dolgukat. Néhány momentumnak azért örülhetek, jó csapatmunkával tudtunk olyan szituációkat teremteni, amit elvárok a következőkben.

Forrás: bb1.hu