Sallai József Emléktorna

Sallai József Emléktorna 2021
Nemzetközi Fiú Utánpótlás Kosárlabda Kupa

2021. augusztus 25-26-27.-én rendezte meg Nyíregyházán nemzetközi mezőnnyel és a három Nemzeti Kosárlabda Akadémia minősítéssel rendelkező sportszervezet csapatainak részvételével a Nyíregyházi Kosárlabda Klub és Sallai József családja, a Sallai József Emléktorna Nemzetközi Fiú Utánpótlás Kosárlabda Kupát. A résztvevő nyolc U15 korosztályú csapat, két csoportban kezdte el a mérkőzéséket, amelyeken az alábbi eredmények születtek.

Csoportmérkőzések:
2021. augusztus 25.
A csoport:
LPS Oradea-Budapesti Honvéd KA 42-112 (6-29, 16-32, 15-26, 5-25)
LPS Oradea: Cosma V. 10, Haias M. 7, Groza P. 6, Sandor A. 6, Onita P. 4, Secman S. 3, Covaci A. 2, Tirb P. 2, Pop R. 1, Brainas M., Seres A., Vollner A. Baran D., Edzők: Karsay Dávid Márk, Kokovay Melánia
Bp. Honvéd KA: Nagy Gábor 10, Márton Áron 10/3, Magyar Dániel 12, Báthory Ádám 15/3, Baráth Titusz 10, Puskás Kadosa Kán 8/3, Albert Dániel 8, Mártó Áron 10/3, Nagy Gábor 10, Gerzson Csongor 6, Hártó Benedek 11, Durmus Enes 8
Edzők: Sipos Péter, Dévényi András

Rátgéber KA-Nyíregyházi Sportcentrum 115-58 (38-13, 24-16, 26-17, 27-12)
Rátgéber KA: Lukácsi Gábor 30/3, Mezőfi Márk 24, Ádám Levente 17, Sass Péter 12, Somogyi Zsombor 8, László Péter 8, Kis-Balázs Szabolcs 8, Nyilas Gergely 6, Csiga Zsombor 2, Alexander Dimitrijevics, Novreczky Botond, Kohn Tamás,
Edzők: Komlódi Dénes, Mezei Máté
Nyíregyházi Sportcenctrum: Kiss Péter 16, Kassai Sándor 12, Bíró Boldizsár 9/9, Szabados Zétény 6, Pásztor Máté 5, Krakkó Péter 4, Takács Milán 3, Szabó Ákos 2,Éles Mátyás 1, Mónus Gellért, Lekka Benedek, Mucsi Bulcsú
Edző: Brugós Olivér

B csoport:

NYKK Eötvös-Szolnoki KA 34-80 (5-19, 8-16, 13-33, 8-13)
NYKK Eötvös: Frank Leo 11/3, Hibján Ádám 9, Földesi Milán 5, Oláh Sebestyén 4, Nagy Bence 3/3, Bakó Flórián 2, Fejes Dániel, Kallo Noel, Batta Kende, Kéninger Botond, Karakó Bence, Kótai Oszkár Edző: Savic Brane
Szolnoki KA: Szabó Zoltán 14, Bercs Márk 13/6, Agócs Vince 8, Dávid Tamás 6, Kiss Milán 6, Szarvas Bence 3/3, Szabó Bence 2, Faragó Viktor 2, Rónyai Barnabás, Kovács Zalán, Lőrincz Gergő, Huszár Balázs
Edzők: Csernai Zoltán József, Bödő Noémi

MEAFC-DEAC KA 56-81 (9-17, 14-29, 15-23, 18-12)
MEAFC: Molnár Levente 18, Szabó Dominik 14, Kaáli Zétény 9/3, Oleár Ákos 6, Joó Márton 5/3, Czippelle Máté 2, Kapin Martin 2, Tamás Barnabás, Cseresznye Ákos, Farkas Máté, Nagy Ákos, Lippai Lőrincz József
Edző: Lippai Szabolcs
DEAC KA: Fekete-Gál Csongor 23/6, Sziegl Gábor 21, Váróczy Gábor 14/3, Handari Máté 6, Makray Áron 6, Vántus Botond 4, Wágner Ferenc 4, Molnár Máté 3/3, Balogh Ádám, Szabó Márk, Vágó Dániel, Vállai Bence
Edzők: Gál Balázs, Szendrei József

2021.augusztus 26.
A csoport:
   
LPS Bihorul Oradea-Nyíregyházi Sportcentrum 57-64 (11-18, 22-12, 17-20, 7-14)
LPS Bihorul Oradea: Cosma V. 12, Haias M. 8, Groza P. , Sandor A. 9, Onita P. 2, Secman S. 3, Covaci A., Tirb P. 12, Pop R. 5, Baran D. 2., Seres A. 4, Vollner A.,
Edzők: Karsay Dávid Márk, Kokovay Melánia
Nyíregyházi Sporcentrum: Szabados Zétény 15, Kiss Péter 12, Kassai Sándor 11, Takács Milán 10, Lekka Benedek 9, Bíró Boldizsár 6/3, Mucsi Bulcsú 1, Mónus Gellért, Krakkó Péter, Szabó Ákos, Pásztor Máté
Edző: Brugós Olivér

Budapesti Honvéd KA-Rátgéber KA 78-85 (19-18, 18-19, 27-27, 14-21)
Budapesti Honvéd KA: Nagy Gábor 23, Puskás Kadosa Kán 10, Tarr Dénes 10, Márton Áron 9, Bátori Ádám 8, Baráth Titusz 7/3, Hártó Benedek 7, Solomon Márk 2, Albert Dániel 2, Nagy Kornél, Tóth Bertalan, Magyar Dániel
Edzők: Sipos Péter, Dévényi András
Rátgéber KA: László Péter 23, Lukácsi Gábor 16, Sass Péter 12/9, Somogyi Zsombor 12, Mezőfi Márk 10, Nyilas Gergely 6/3, Ádám Levente 4, Kuhn András 2, Novreczky Botond, Csiga Zsombor, Alexander Dimitrijevics, Kiss-Balázs Szabolcs
Edzők: Komlódi Dénes, Mezei Máté

B csoport:
NYKK Eötvös-MEAFC 42-89 (11-21, 12-25, 4-20, 15-23)
NYKK Eötvös: Oláh Sebestyén 11, Földesi Milán 8/3, Bakó Flórián 5/3,
Batta Kende 4, Hibján Ádám 4, Nagy Bence 3/3, Frank Leó 3, Fejes Dániel 2,
Karakó Bence 1, Kallo Noel, Kéninger Botond, Kótai Oszkár
Edző: Savic Brane
MEAFC: Molnár Levente 7/3, Szabó Dominik 17, Kaáli Zétény 8, Oleár Ákos 11/3, Joó Márton 5/3, Czippelle Máté 2, Kapin Martin 2, Tamás Barnabás, Cseresznye Ákos, Farkas Máté 7/3, Nagy Ákos 2
Edző: Lippai Szabolcs

Szolnoki KA-DEAC KA 58-102 (15-17, 17-35, 10-29, 16-21)
Szolnoki KA: Nagy Ákos 17, Kiss Milán 9, Lőrincz Gergő 8, Szarvas Bence 6/3, Dávid Tamás 6, Baláti Szabolcs 4, Szabó Zoltán 4, Szabó Bence 2, Borcs Márk 2, Kovács Zalán, Agócs Vince, Huszár Balázs
Edzők: Csernai Zoltán József, Bödő Noémi
DEAC KA: Váróczy Gergő 16, Wágner Ferenc 16, Fekete-Gál Csongor 11, Makray Áron 11, Handrai Máté 10, Sziegl Gábor 10, Molnár Máté 8, Szabó-Zsámba Botond 6, Szabó Márk 5, Vántus Botond 5, Balogh Ádám 4, Vállai Bence
Edző: Gál Balázs

Helyosztó mérkőzések, döntő:
2021. augusztus 27.
Döntő:
Rátgéber KA – DEAC KA 84-73 (22-17,14-23, 23-21, 25-12)
Rátgéber KA: Lukácsi Gábor 23, Mezőfi Márk 16, Somogyi Zsombor 12/6, Nyilas Gergely 7, Sass Péter 6/6, Novreczky Botond 6/3, László Péter 6, Ádám Levente 2, Alexander Dimitrijevics, Kohn Tamás, Csiga Zsombor, Kis-Balázs Szabolcs, Edzők: Komlódi Dénes, Mezei Máté
DEAC: Fekete-Gál Csongor 29/9, Váróczy Gergő 15/6, Sziegl Gábor 14/3, Handari Máté 6, Wágner Ferenc 4, Makray Áron 3, Vántus Botond 2, Szabó Márk, Szabó-Zsámba Botond, Molnár Máté, Vállai Bence, Balogh Ádám
Edzők: Gál Balázs, Szendrei József

3. helyért:
Szolnoki KA – Bp. Honvéd KA 42-107 (13-36, 13-15, 14-26, 2-30)
Szolnoki KA: Nagy Ákos 12, Szabó Zoltán 10/3, Boros Márk 7/3, Szarvas Bence 6, Lőrincz Gergő 2, Agócs Vince 2, Huszár Balázs 2, Baláti Szabolcs 1, Szabó Bence, Rónyai Barnabás, Faragó Viktor, Kiss Milán,
Edzők: Csernai Zoltán, Bödő Noémi
Bp. Honvéd KA: Nagy Gábor 20, Márton Áron 18, Magyar Dániel 13, Báthory Ádám 12, Baráth Titusz 11/3, Puskás Kadosa Kán 8, Albert Dániel 8, Mártó Benedek 6, Nagy Kornél 5, Gerzson Csongor 3, Tóth Bertalan 2, Durmus Enes 1
Edzők: Sipos Péter, Dévényi András

5. helyért:
Nyíregyházi SC KA – MEAFC 62-49 (17-19, 17-12, 13-10, 15-8)
Nyíregyházi SC KA: Verebélyi Áron 18, Szabados Zétény 11, Kassai Sándor 10/3 Pollák Milán 10, Mucsi Bulcsú 9, Kiss Péter 2, Bíró Boldizsár, Krakkó Máté, Krakkó Péter, Szabó Ákos, Lekka Benedek, Takács Milán, Edző: Brugós Olivér
MEAFC: Kiss Flórián 13, Turcsán Barnabás 8, Kaáli Zétény 7/3, Joó Márton 6, Oleár Ákos 6, Szabó Dominik 6, Czipelle Máté 2, Farkas Máté 1, Tamás Barnabás, Cseresznye Ákos, Lippai Lőrinc József, Nagy Ákos
Edző: Lippai Szabolcs

7. helyért:
LPS Bihorul Oradea – NYKK Eötvös 53-56 (9-6, 13-20, 10-16, 21-14)
LPS Bihorul Oradea: Haias M. 13, Sandor A. 12, Seres A. 10, Pop R. 9, Groza P. 4, Cosma V. 3, Covaci A. 2, Brainas M., Secman S. Tirb P. Onita P., Baran D.
Edzők: Karsai Dávid Márk, Kokovay Melánia
NYKK Eötvös: Frank Leó 25/3, Oláh Sebestyén 15, Bakó Flórián 8, Hibján Ádám 7, Batta Kende 1, Földesi Milán, Fejes Dániel, Kallo Noel, Kéninger Botond, Takács Tamás, Kótai Oszkár, Nagy Bence
Edző: Savic Brane

A torna végeredménye:
1. Rátgéber Kosárlabda Akadémia, Pécs
2. DEAC Kosárlabda Akadémia, Debrecen
3. Budapesti Honvéd Kosárlabda Akadémia
4. Szolnoki Kosárlabda Akadémia
5. Nyíregyházi Sportcentrum
6. MEAFC, Miskolc
7. NYKK Eötvös, Nyíregyháza
8. LPS Bihorul Oradea (román)

Különdíjasok:
Legjobb edző: Komlódi Dénes (Rátgéber KA)
MVP: Lukácsi Gábor (Rátgéber KA)
   

A csapatok legjobb játékosai:
Rátgéber KA: Somogyi Zsombor
DEAC KA: Váróczy Gergő
Bp. Honvéd KA: Puskás Kadosa
Szolnoki KA: Szabó Zoltán
NYH. Sportcentrum: Mucsi Bulcsú
MEAFC: Molnár Levente
NYKK: Oláh Sebestyén
LPS Bihorul Oradea: Raul Pop


Köszönjük a rendezvény alábbiakban felsorolt támogatóinak önzetlen segítségét:Köszönjük a rendezvény alábbiakban felsorolt támogatóinak önzetlen segítségét:
– Nyíregyháza MJV Önkormányzata
– Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége
– Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kosárlabda Szövetség
– Lego Manufacturing Company Kft.

A torna megrendezésével valamennyi résztvevő szerint sikerült méltó emléket állítanunk a felejthetetlen edzőnek és testnevelőnek Sallai Józsefnek, akinek a sportágban betöltött szerepét, jelentőségét Herczku Márton a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kosárlabda Szövetség elnöke egy mondatban, de annál méltóbban és találóan így foglalta össze a Sallai József Emléktorna eredményhirdetésen és díjkiosztóján.„ Emlékezzünk most Sallai József edzőre, pedagógusra, mert ha Ő nem lett volna kosárlabda edző, a mi edzőnk és testnevelőnk, ha Ő nem tanít, edz és nevel bennünket, akkor ma mi sem állnánk itt és nem lenne minőségi felnőtt és utánpótlás kosárlabdázás Nyíregyházán !”Szintén köszönjük a megjelent csapatoknak a sportszerű hozzáállást, valamint a közreműködő játékvezetők és asztalszemélyzet és vb elnök precíz munkáját.A tornán részt vevő csapatok magas színvonalú és iramú mérkőzéseket játszottak egymással. Kiemelkedett az első négy helyen végzett csapat, amelyek között csak minimális különbség mutatkozott a tornán. A lejátszott mérkőzések jól illeszkedtek a küldő klubok sportágfejlesztési és versenyeztetési programjába.Külön köszönjük Sallai József családjának, hogy hozzájárultak a Sallai József Emléktorna megrendezéshez és támogatták a torna lebonyolítását !Köszönet a torna fővédnökének Halkóné dr. Rudolf Évának a Nyíregyházi Egyetem kancellár asszonyának, Nyíregyháza MJV önkormányzati képviselőjének, Herczku Mártonnak a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kosárlabda Szövetség elnökének, és a torna VB elnökének dr. Gincsai János sporttársnak a személyes részvételt a lebonyolítás és rendezés során.

Nyíregyháza, 2021.szeptember 2.