Parádés harmadik negyed, győzelem a Falco ellen!

A Magyar Bajnokság alapszakaszának 24. fordulójában a Marso Nyíregyházi KK csapata, amely Nermin Hujdurovic nélkül állt ki ismét, a felsőházba igyekvő Szombathely csapatát fogadta a Bujtosi Szabadidő Csarnokban.

Marso-NYKK – Falco-Trend Optika KC Szombathely 96-75 (21-19, 21-20, 32-15, 22-21)

Bujtosi Csarnok, 400 néző
V.: Kapitány G., Gorka Sz., Fodor A. (Bernáth)

NYKK: SZAVICS 15/9, TAYLOR 30/6, Vaszojevics 8, Nagy K. 10, Kolarics 18/6. Csere: Kósa T. 2, Molnár M. 7/3, Czura 2, Helmeczi 2, Lajsz 2, Kósa D. -.

Falco: Covington 2, Doyne 4, PERL 21/6, Dukics 7/3, Krisztanovics 17/3. Csere: Simon K. -, Bus 5, Váradi 3, Will 8/6, Hódi -, Bognár 2, Hall 6.

Ismételten csak Nermin Hujdurovic nélkül állt fel a Marso Nyíregyházi KK csapata, míg a vendégeknél a karmester Martinics hiányzott.

Az első negyed első felében a vendég szombathelyi csapat vezetett rendre, főként Krisztanovicsnak köszönhetően, aki csapata első nyolc pontját szerezte, majd ezután négy ponttal vezetett a Falco (8-12). Ám hamar kapcsoltak a hazaiak, Taylor és Kolarics révén zárkóztak, majd a vezetést is sikerült átvenni. Az első negyed végén két ponttal vezettek a nyírségiek. 21-19

A második negyed elején is fej-fej mellett haladtak a felek, ám a nyírségieknek sikerült kiharcolni egy megnyugtatónak mondható előnyt, amelyet próbált tartani a szünetig, ám előbb a vendégek fiatal tehetsége, Perl Zoltán, majd Dukics is triplával kompenzált, így „csak” három pontos vezetéssel vonulhatott nagyszünetre Sitku Ernő csapata. 42-39

nykk falco 4
Ronnie Taylor 30 pontig jutott a Falco ellen! Fotó: szon.hu

A második félidő parádésan kezdődött a hazaiaknak, Nagy Krisztián harcos játékával, és Taylor pontjaival egy 11-0-ás etapot repesztettek. Szavics Brane is a legjobb pillanatokban engedte el tripláit, a hazaiak pedig parádésak voltak mind védő, mind támadó oldalon. Ám a slusszpoén Ronnie Taylor nevéhez fűződik. A nyírségiek amerikaija a harmadik negyed végén nem vette észre a támadóidő lejártát, a csapattársak figyelmeztették, majd bevágott egy közel félpályás triplát, ezzel kialakult a húsz pontos különbség az utolsó negyed előtt. 74-54

A záró etapra tehát megnyugtató előnyre tett szert Sitku Ernő csapata, ám így sem vesztettek intenzitásukból, előnyüket fokozatosan növelték, amelyet a végén Perl Zoltán pontjai csökkentették le, de a magabiztos győzelmet nem fenyegette veszély, és huszonegy pontos, rendkívül fontos győzelmet aratott a Marso Nyíregyházi KK csapata!

A végeredmény tehát: Marso Nyíregyházi KK – Falco-Trend Optika KC Szombathely 96-75

Sitku Ernő, a Marso NYKK vezetőedzője: Jó küzdeni tudással léptünk ki a parkettre, és ezt is szerettük volna megvalósítani az első pillanattól kezdve. Ez az ami hiányzott a játékunkból nagyon sokáig. A másik dolog pedig amikor próbálunk okosan játszani. A Szombathely egy extrán támadó csapat, ha ellenük buta vállalásokat használunk a mérkőzésen, ők azonnal megbüntetnek minket. A legfontosabb pozitívuma ennek a mérkőzésnek, hogy tudtuk azt alkalmazni a mérkőzésen, amit elterveztünk. Természetesen nagyon örülünk a győzelemnek, hiszen céljaink elérése érdekében ez nagyon fontos volt. Viszont nagyon fontos, és erre az egy idézetre már régebben is utaltam, „Ha nyersz sohasem vagy olyan jó, ahogyan képzeled, és amikor veszítesz, akkor sem vagy olyan rossz, mint ahogy hiszed”. Nagyon örülök a győzelemnek, készülünk a következő mérkőzésekre, és a földön maradni a továbbiakban is.

Kálmán László, a Falco-Trend Optika KC vezetőedzője: Én azt gondolom, hogy az első félidő volt a kulcs. A második félidőben öltözőben maradtunk, és olyan könnyű kosarakat kaptunk, amit ezen a szinten nem lehet. A lepattanókat nagyon rosszul szedtük, nem volt ritmusunk a támadásban, és az alacsony szerkezettel felálló nyíregyháziak ellen nem találtuk a fogást. A Nyíregyháza pedig akarati tényezőkben is felülmúlt minket, ez döntött.