Kiemelt Kadett Bajnokság NYKK Eötvös – Újpest MT Nyíregyháza, 2022.11.25.

Kiemelt Kadett Bajnokság, D csoport 8. forduló

NYKK – EÖTVÖS – Újpest Megyeri Tigrisek: 67-49 (27-8; 11-7; 13-21; 16-13)

Nykk: Földesi 5; Frank 22/6; Hibján 13; Oláh 15; Orosi 12;

Csere: Szurovcsák 0; Kéninger 0; Nádasdi 0;

Edző: Ferenczi Tamás

Remekül kezdtük a mérkőzést sikerült 27 pontot dobni az első negyedben. A másodikban már gyengébb százalékkal dobtunk, de a védekezés az első félidőben végig stabil volt, hiszen ellenfelünk mindössze 15 pontot dobott, 23 pontos előnnyel vonultunk a nagyszünetre.

Ahelyett, hogy korán eldöntöttük volna a meccset, magunkra húztuk az újpesti csapatot. Rengeteg ki nem kényszerített hibát vétettünk, eladtuk a labdákat és az egész második félidőben szőrnyen dobtunk távolról.

A mérkőzés pozitívuma, a győzelem mellett, hogy nem ijedtünk meg a különbség csökkenésekor, meg tudtunk újulni, valamint egészen kiválóan dobtuk a büntetőket csapat szinten (21/26 81 %). Megvan a gyakorlás eredménye, hiszem, hogy a távoli dobások esetén is egyszer átszakad a pszichés gát és beesnek a dobásaink.