Kiemelt Kadett Bajnokság első mérkőzés

NYKK Eötvös – Kecskeméti KA: 34-78 (11-22; 17-18; 0-14)
Nykk: Szalacsi 11; Hibján 6/3; Salamon 0; Méhész 0; Kazsuk 9;
Csere: Vámos 0; Gál 0; Orosi 6;Docsa 0; Kaszai 0; Pristyák 2

Lejátszottuk első kiemelt bajnoki mérkőzésünket. Az első félidőben kevesebb hibával játszottunk így a félidőre szoros eredményt alakítottunk ki. A második félidőben a felgyorsított, ellenfelünk által diktált tempóba rengeteg hiba csúszott. Kihagyott ziccereinket a kecskemétiek könnyű kosárral büntették. Hiába védekeztünk jól, a lepattanó labdákat nem tudtuk leszedni, 2. vagy 3. szándékból kosarakat kaptunk.
A vereség ellenére voltak jó periódusaink, a hibák számát kell csökkentenünk s támadójátékban kell sokkal agresszívebben, kosárra törőbben játszanunk. Ziccereinket sokkal jobb százalékkal kell dobnunk, hogy szorosabb eredményt érjünk el. Úgy érzem ebben a mérkőzésben több volt, jobb egyéni teljesítményekkel, nagyobb agresszivitással, kevesebb ki nem kényszerített hibával szorosabb eredményt érhettünk volna el. Folytatjuk tovább a munkát, jön a következő feladat! Elveszíteni a kedvünket nem szabad, sok csapat örülne, ha ilyen szintű mérkőzéseket játszhatna…