Kiélezett mérkőzésen vereség a Szeged otthonában

A Magyar Bajnokság alapszakaszának huszonegyedik fordulójában idegenben lépett parkettre a Marso Nyíregyháza KK csapata, az ellenfél a Szeged csapata volt.

Naturtex-SZTE-Szedeák – Marso Nyíregyháza KK 87-78 (20-24, 22-22, 19-12, 26-20)
Szeged, Újszegedi Sportcsarnok, V.: Farkas G., Söjtöry T., Minár L. (Faidt)

Szeged: Jereminov 17, Molnár A. 11, Kiss Zs. 3/3, Csirics 17/9, Balaban 31.
Csere: Kuntics 8/3, Stefanovics -. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Nyíregyháza: Savic -, Taylor 23/3, Nagy K. 6/6, Kolarics 13/6, Hujdurovic 25/6.
Csere: Lajsz -, Vaszojevics 11/3, Helmeczi -, Molnár M. -. Vezetőedző: Sitku Ernő.

Kipontozódott: Molnár A., illetve Vaszojevics, Nagy K, Kolarics.

Nermin Hujdurovic kosarával indult a találkozó, amelyre Balaban két büntetője volt a válasz. A negyed közepéig abszolút kiegyenlített volt a küzdelem, ám 9-6-os állásnál egy 11-2-es etapot repesztett a nyírségi csapat, és már hat ponttal ők vezettek (11-17). A hazaiak mindent megpróbáltak, ám a jól játszó Taylor, és Kolarics révén őrizni tudták előnyüket. A negyedet Jereminov duplája zárta. 20-24

Jobban kezdte a második negyedet a Szeged, Jereminov 2+1-e, és Csirics közelije már szegedi vezetést eredményezett (25-24), ám erre is volt válasz nyíregyházi részről, előbb Marko Kolarics, majd Nagy Krisztián érvényesített egy-egy távoli dobást, majd Taylor 2+1-es akciójával már hét ponttal vezetett Sitku Ernő csapata (27-34). Nem állt meg a pontgyártásban a vendég csapat, hiszen Hujdurovic is eleresztett egy triplát, majd a 15.percben Vasojevic duplája a legnagyobb vendégvezetést eredményezte (27-39). A negyed végére azonban sikerült kozmetikáznia a Balaban vezette szegedieknek, így öt pontos vendég előnnyel vonulhattak nagyszünetre a csapatok. 40-45

NYKK - MAFC
Ronnie Taylor 23 pontig jutott Szegeden! Fotó: szon.hu

A harmadik negyedben kevesebb pont esett, sok volt a hiba, az eladott labdák mindkét oldalon, a csapatok fej-fej mellett haladtak, a hazaiakat Balaban húzta, míg vendégoldalon a Hujdurovic-Taylor páros bizonyult nyerőnek. A záró játékrészre már három pontos hazai vezetéssel fordultak a felek. 61-58

Hujdurovic közelijével, és Kolarics 2+1-es akciójával már a negyedik negyed elején azonnal visszavette a vezetést a nyírségi csapat (61-63). Benne volt a mérkőzésben egy szoros végjáték, és így is történtek az események. 69-67-es állásnál előbb Hujdurovic dobta meg saját maga második tripláját, majd Taylor is hasonlóképpen tett Balaban közelije után (71-73). Majd Kiss Zsolt, és Vasojevic is válaszolt egymásnak 1-1 triplával. Davorin Kuntic 76-76-os állásnál dobott triplával azonban újra vezetéshez juttatta a hazaiakat, amely után már nem volt válasz a nyírségieknek, és a szegedi csapat végül a büntetőknek is köszönhetően, kilenc ponttal győzött.

A végeredmény tehát: Naturtex-SZTE-Szedeák – Marso Nyíregyháza KK 87-78

Nikola Lazics, a Szedeák vezetőedzője: – A mindkét csapat számára fontos mérkőzésen, a nagy nyomás alatt görcsösen játszottunk. Érzésem szerint a második félidőbeli játékunknak köszönhetően megérdemelten nyertünk.

Sitku Ernő, a Nyíregyháza vezetőedzője: – Egy megnyert meccset saját butaságaink miatt vesztettünk el. A jövőben sokkal fegyelmezettebben kell játszanunk.

A Marso NYKK csapata legközelebb hazai környezetben, a Paks csapatát fogadja majd február 8.-án, vasárnap, 16.30-as kezdettel.