Kár a második negyedért, vereség Székesfehérváron

Három negyedet is megnyert a Marso-NYKK, a kivétel miatt azonban csak a tisztes vereségre volt esélye.

Alba Fehérvár–Marso-Nyíregyháza KK 81–67 (20–23, 33–7, 15–21, 13–16)

Székesfehérvár, 1000 néző, v.: Török, Gál, Praksch.
Fehérvár: Simon B., Supola 3/3, Kromah 19/6, Melvin 22, Csorvási M. 10. Csere: Wood 10/6, Juhos 10/3, Tóth P. 5/3, Kovács Á. Edző: Székely Norbert.

NYKK
: Savic 5/3, Wise 7/3, Nagy K., Kolarics 11/3, Hujdurovic 28/3. Csere: Garner 15/6, Helmeczi, Garamvölgyi 1. Edző: Sitku Ernő.

Kipontozódott: Kolarics (37. perc).Az eredmény alakulása, 1. perc: 2–7, 3.: 13–9, 8.: 19–20, 13.: 32–23, 15.: 32–26, 18.: 47–26, 22.: 59–37, 26.: 59–46, 27.: 61–50, 31.: 70–51, 34.: 75–55, 36.: 75–62.Nem kezdett rosszul, és a Marko Kolariccsal frissített centersor találataival az elején vezetett Székesfehérváron a Marso-NYKK, majd az első negyed végére újra átvette a vezetést a vasárnapi élvonalbeli férfibajnokin.

A második negyedet aztán nagyon elrontotta a vendégcsapat, előbb 10–0-s futást produkált az Alba, majd három nyíregyházi pont után még egy 13–0-sat is. Ebben a játékrészben mindössze hét pontra és Kolarics révén egyetlen mezőnytalálatra volt képes a látogató, a hárompontos előnyből 23 egységnyi hátrány lett.

Hogy milyen kár volt az elrontott negyedért, arra a folytatás világított rá. Nermin Hujdurovic tarthatatlan volt, amikor megszerezte a 23. pontját, ebben a periódusban 20–8-ra vezetett az NYKK, és feljött 61–50-re. Ismét visszakúszott a különbség húsz pontra, de volt tartása a vendégcsapatnak, még úgy is, hogy csak HujdurovicbanJarvis Garnerben és Kolaricsban volt igazán pont. Jeremy Wise találatai nagyon hiányoztak, amikor megrázta magát közelebb került ellenfeléhez az NYKK, és úgy veszítette el a meccset, hogy három negyedet is megnyert.

Javítani szombaton, 17,00-kor lehet. Akkor a Jászberény csapatát fogadjuk a Bujtosi Szabadidő Csarnokban!

nykk kormend 4
Hujdurovic ezúttal is tarthatatlan volt! Fotó: Szabolcs Online

Székely Norbert, a TLI-Alba Fehérvár vezetőedzője
: – Csak egy negyeddel lehettünk elégedettek, igaz, azzal maximálisan. De a többi szörnyű volt.

Sitku Ernő, a Marso NYKK vezetőedzője: – Sokkal jobban örülnék, ha három negyedet elveszítve mi nyerjük a mérkőzést. A második negyedben sajnos megmutattuk, miért kapunk ki zsinórban most már nyolc meccs óta.