Izgalmas mérkőzésen győzelem a Fehérvár ellen!

A Marso Nyíregyházi KK csapata hazai mérkőzésen fogadta a TLI-Alba Fehérvár gárdáját a Magyar Bajnokság alapszakaszának 25. fordulójában a Bujtosi Szabadidő Csarnokban.

Marso-NYKK – TLI Alba Fehérvár 80-76 (22-23, 17-19, 18-16, 23-18)
Bujtosi Szabadidő Csarnok,
V.: Pálla, Minár, Kulcsár

NYKK: Szavics 6, TAYLOR 27/3, Vaszojevics 7, Nagy K. 14/9, Kolarics 10. Csere: Helmeczi 2, RADENKOVICS 14, Lajsz -, Molnár M. -.

TLI Alba Fehérvár:MITCHELL 24/12, Tóth P. 6/6, Supola -, KALVE 23/6, Csorvási M. 8. Csere: Juhos 8, Simon B. 7/3, Kovács Ád. -.

Mindkét csapat agresszív játékkal nyitotta a mérkőzést, a vezetést pedig Nagy Krisztián révén szerezte meg először a hazai csapat (5-4). Nikola Vasojevic két büntetője után pedig már négy ponttal vezettek a nyírségiek, ám a fehérvári csapat ekkor Mitchell és Tóth Péter révén két triplával visszavették a vezetést (10-12). Ám nem kellett sok idő, hogy Taylor is behintse első tripláját, amire Vasojevic egy 2+1-es akcióval, majd Szavics egy kettessel vétette észre magát, és máris hat ponttal vezettek Sitku Ernő tanítványai (18-12). Ekkor Juhos lépett elő főszereplőként, s újra fordult az eredmény (18-20). Az első negyed végén egy ponttal vezettek a vendégek. 22-23

Taylor két középtávolival jelentkezett a második negyed elején, amelyre Kalve válaszolt tripla formájában. Ám ekkor ismét Juhos pontjai következtek, teljesen kiegyenlített volt a mérkőzés, és Radenkovic is megszerezte első pontjait nyírségi színekben. A második negyedet végül Mitchell triplája zárta, így három pontos vendég vezetéssel vonulhattak nagyszünetre a csapatok. 39-42

A harmadik negyed eleje a kemény védekezésről, és a pontatlan támadásokról szólt. Egyik csapat sem tudott meglépni a másiktól, Tóth Péter triplája azonban a negyed közepén négy pontos előnyhöz juttatta övéit (47-51). De nem hagyta a nyírségi csapat, hogy meglépjen ellenfele, ekkor Radenkovic dobott be faulttal együtt egy duplát, Vasojevic kettese pedig máris hazai vezetést eredményezett (55-53). Taylor kettese zárta a harmadik negyedet, ám még mindig Székely Norbert csapata állt előrébb egyetlen ponttal. 57-58

A negyedik negyed eleje, és a fordulatot Marko Kolarics pontjai hozták meg. Az ő kosarai lévén már négy ponttal a nyíregyházi csapat volt előrébb (64-60). Radenkovic és Szavics kosarai pedig lélektanilag is megnyugtató előnyhöz juttatta Sitku Ernő csapatát (68-63). Ám Kalve és Mitchell ezúttal is kosaraival hozta közelebb csapatát, amire ismét Marko Kolarics válaszolt triplával (71-67). A végén viszont a hazai csapat bírta jobban idegekkel, és Ronnie Taylor higgadt büntetőzésével nagy győzelmet aratott a Marso Nyíregyházi KK!

ronnie
Ronnie Taylorra ma sem volt ellenszer! Fotó: Saliga Péter

A végeredmény tehát: Marso Nyíregyházi KK – TLI-Alba Fehérvár 80-76

Sitku Ernő, a Marso NYKK vezetőedzője: Nagyon örülök annak, hogy ilyen mérkőzést tudtunk megnyerni. Úgy gondolom, hogy ezen a mai mérkőzésen mi sajnos nem tudtuk átlépni saját árnyékunkat, és könnyű kosár nélkül tudtuk megnyerni a találkozót. Indításból kétszer-háromszor sikerült csak betalálnunk, és azok a hármasok, amelyekkel a Szombathely csapatát sikerült megrendítenünk, ma hiányoztak. Éppen ezért még értékesebb ez a győzelem, mert tudtunk küzdeni a csapatért, és tudtunk kierőszakolt kosarakat is szerezni. Azt hiszem ez az út, amin mennünk kell tovább, és külön örülök annak, hogy a végén a végjátékban is okosak tudtunk maradni, és azok a büntetők, amik a mérkőzés folyamán néha kiszédültek, a végjátékban amikor nagyon kellett, a helyére kerültek.

Székely Norbert, a TLI-Alba Fehérvár vezetőedzője: Egy kiegyensúlyozott mérkőzést játszott a két csapat. Az első perctől kezdve kell olyan fegyelmezetten játszani, mint ahogy azt tettük a második és a harmadik negyedben, amikor határozottan és normálisan védekeztünk. Megcsináltuk azokat a feladatokat, amiket kértem a játékosoktól, és ezt az első negyedben nem láttam. Tudomásul kell vennünk, hogy negyven percen keresztül tart a mérkőzés. Sok ilyen mérkőzésünk volt már, amelyet az utolsó percekben buktunk el. Sajnos a mérkőzés közben adódnak olyan problémáink, amiket nem tudunk megoldani, és hosszútávon nem tudjuk megcsinálni azokat az előnyöket, amik adódnak a játékból. Gratulálok a Nyíregyházának, amely megérdemelten győzött. Nekünk nagyon fontos két olyan játékosunk van Gilchrist és Kromah személyében akiknek a hiányát alapvetően érezzük, hiszen a rotációnk beszűkül, lepattanókban nagyon nagy hátrányokkal indulunk, és ez alapvetően rányomja a bélyegét a mérkőzésekre.

Kedves szurkolóink, csapatunk legközelebb szombaton lép pályára, az alapszakasz utolsó mérkőzésén 18.00-ás kezdettel Jászberényben. A középszakasz mérkőzés időpontjait pedig a jövő hét folyamán megtekinthetik honlapunkon, illetve a Marso NYKK facebook oldalán,