Hullámzó játékkal vereség a listavezető ellen!

A Magyar Bajnokság alapszakaszának huszonkettedik fordulójában a Marso Nyíregyháza KK csapata hazai pályán lépett parkettre, az ellenfél pedig a listavezető Atomerőmű SE csapata volt.

Marso-Nyíregyháza KK–Atomerőmű SE 66–77 (17–30, 12–19, 17–9, 20–19)
Bujtosi csarnok, 400 néző, v.: Földházi, Pozsonyi, Menyhárt.

NYKK: Savic 6, Taylor 8, Nagy K. 5/3, Kolarics 8, Hujdurovic 25. Csere: Vaszojevics 5/3, Molnár M. 2, Lajsz 7/3, Helmeczi. Edző: Sitku Ernő.

Paks: Dugat 13/3, Baki 7/3, Evans 7/3, Eilingsfeld 9/3, J. Jones 14. Csere: Körtélyesi 3/3, Tóth Á. 12, Wise 7/3, Kovács Á. 3, Medve 2, Markovics. Edző: Dzunics Braniszlav.

Nem kezdték rosszul a mérkőzést a hazaiak, hiszen az első negyedben kifejezetten szép támadójátékaival váltakozott a vezetés a két csapat között, főként Nermin Hujdurovic palánk alatti játékának is köszönhetően. Ám ekkor Dugat és Tóth Ádám lépett elő a paksi oldalról, és pontjaikkal megnyugtató előnyhöz juttatták a vendég csapatot. 17-30

A második negyed elején is jól tartotta magát a hazai alakulat, ám sokszor hiba csúszott a gépezetbe a támadó oldalon, és az eladott labdákból villámgyors paksi pontok érkeztek, melynek köszönhetően a félidőben húsz ponttal vezetett Dzunics Braniszlav csapata. 29-49

marko
Marko Kolarics hasznosan játszott, ám ez nem volt elég a sikerhez! Fotó: szon.hu

A harmadik negyedre már egy teljesen más felfogású Marso NYKK ment ki a pályára, nem ismertek elveszett labdát, védekezésben pedig extrát nyújtottak, amellett persze, hogy a támadásokat is rendre pontosan fejezte be Sitku Ernő csapata. Vasojevic és Lajsz triplája azt jelentette, hogy már csak öt pontos vendég fórt mutatott az eredményjelző (45-50). Ekkor azonban ébredt a Paks, és a negyed végére ismét megnyugtató előnyt harcolt ki. 46-58

A negyedik negyedben is becsülettel küzdöttek a nyírségiek, ám a két triplával nyitó paksiak eldöntötték a mérkőzés sorsát, és végül tizenegy pontos győzelemmel távozhattak a Bujtosi Szabadidő Csarnokból.

A végeredmény tehát: Marso Nyíregyháza KK – Atomerőmű SE 66-77

Sitku Ernő, az NYKK vezetőedzője: Kicsit szomorú vagyok, nem is elsősorban a vereség miatt, hanem azért, mert nem úgy küzdöttünk, ahogy reméltem. A második félidőben megmutattunk, hogy miként kellene mindig harcolni.

Dzunics Braniszlav, az ASE vezetőedzője: Megnyugtató előnyt szereztünk az első félidőben, a csapat hamar elkönyvelte, hogy megnyerte a mérkőzést, így a harmadik negyedben mély hullámvölgybe kerültünk, amihez kellettek a feljavuló hazaiak is. Összességében tisztességesen küzdöttek a fiúk és megérdemelten nyertünk.

Csapatunk legközelebb február 14.-én, szombaton lép pályára 18.00-kor. Akkor a Kecskemét csapatának vendégeként lép pályára Sitku Ernő csapata.