Fontos győzelem Zalaegerszegen!

A Marso Nyíregyházi KK csapata Zalaegerszegen lépett pályára soron következő bajnokiján.
A győzelem mindkét csapatnak létfontosságú lett volna.

Zalakerámia ZTE KK – Marso Nyíregyháza KK 64-80 (24-19, 14-18, 12-19, 14-24)
Zalaegerszeg, 600 néző
Vezette: Vígh P. dr., Makovsky Sz., Boros T. (Szabadvári)

ZTE: Dzambics 9/3, Mohácsi 8/3, Gáspár -, Lekli 13, Ilics 19/3.
Csere: Darling 9/6, Tamir 6, Kertész -, Czinger -. Vezetőedző: Milos Sporar.

Nyíregyháza: Szavics 21/6, Taylor 19, Nagy -, Kolarics 15/3, Hujdurovic 15.
Csere: Garner 8/6, Helmeczi 2, Lajsz -, Molnár -. Vezetőedző: Sitku Ernő.

Az első negyedet kemény védekezéssel, és jó támadójátékkal indította a nyíregyházi csapat. Kolarics, Taylor, és Szavics Pazar játékának köszönhetően hét pontos vendégvezetést mutatott az eredményjelző (3-10). A mérkőzés elejéhez az is hozzátartozik, hogy a hazaiak csapatkapitánya, Gáspár Dávid egy mozdulatnál rosszul érkezett a parkettre, sérülése folytán pedig nem tudta már folytatni a játékot. Ám ezek után tudott újítani a zalai együttes, és Lekli jó palánk alatti játékának, és Mohácsi triplájának köszönhetően már a hazaiaknál volt az előny (13-12). Úgy tűnt, hogy nagyon meg fog lépni a Zalaegerszeg, hiszen Dzambics és Tamir révén már tíz ponttal vezettek (24-14), ám Kolarics két büntetője és Garner utolsó másodperces triplája közelebb hozta a nyírségieket. 24-19

Jól kezdte a második negyedet is a Nyíregyháza, hiszen Szavics és Garner pontjaival egy pontra zárkóztak, sőt, Helmeczi közelije már vendég vezetést eredményezett (24-25). Ám Darling, Lekli, és Mohácsi ezúttal is átlendítették a holtponton a zalai csapatot, és már öt ponttal vezettek (31-26). Ekkor Szavics dobott ismét triplát, de volt válasza minden nyíregyházi kosárra a Zalaegerszegnek. Ezután Taylor percei következtek. Előbb egy 2+1-es akcióval jelentkezett, majd a vezetést is átvette csapatának (34-35). Ám a végén Dzambics közelije egy pontos zalaegerszegi előnyt jelentett a félidőben. 38-37

Pontatlan támadásokat, és rossz döntéseket hozott a harmadik negyed eleje, egyik csapatnak sem sikerült meglépnie a másiktól, ám Darling hármasa jelenthetett egy lélektani előnyt (48-44). Ám a nyíregyházi csapat egy 12-0-s rohammal állva hagyta Mohácsiékat Hujdurovic és Szavics révén (48-56). A játékrészt Ilics középtávolija zárta. 50-56

Taylor duplájával és Garner triplájával először vezetett tíz ponton felül a Nyíregyháza (50-61), innentől kezdve pedig abszolút kézben tudta tartani a mérkőzést a nyírségi csapat, amely fontos támadólepattanókkal, és olykor látványos játékkal tovább tudták növelni előnyüket, így végül nagyon fontos győzelmet aratott végül idegenben Sitku Ernő csapata.

A végeredmény tehát: Zalakerámia ZTE KK – Marso Nyíregyházi KK 64-80

Milos Sporar, a ZTE vezetőedzője: Gratulálok nyíregyházi kollégámnak, megérdemelten nyerték meg a találkozót. Jelen helyzetünkben nem volt túl sok lehetőségünk a rotációra. Az első félidőben – amíg erőnk engedte – megmutattuk, hogy jó úton járunk, aztán amikor elfáradtunk, már nem tudtunk partiban lenni. Az öt játékosunk, aki rendelkezésre állt, nem bírta tovább erővel. Tudom, hogy a zalaegerszegi szurkolók szeretik a kosárlabdát; s azt is tudom, hogy szeretett sportjukból mostanában nem sokat látnak, ám nem túl sokára meg fog mutatkozni a munka eredménye, hiszen jól dolgozunk edzésen. Ami viszont elszomorító, hogy szurkolóink egy része hátat fordított nekünk. Sokan nem tudják, milyen körülmények között edzenek a fiúk és edzőként milyen helyzetben vagyok. Lekli Józsi három hónapos kihagyás után négy edzéssel a háta mögött vállalta a mai mérkőzést; hogy Cole Darling több mint kéthetes kihagyást követően egy edzéssel állt rendelkezésemre. Félkész állapotban, saját felelősségükre is hajlandóak voltak a csapat mellé állni és játszani, hogy segítsenek. Ezért esett nagyon rosszul a lelátóról érkező füttykoncert és bekiabálás. Dzambics 20 napos kihagyás után, egy hetes edzéssel a lábában még nyilván nem találja maximálisan az igazi ritmusát. A mérkőzés harmadik percében komoly sokk ért bennünket, amikor elveszítettük csapatkapitányunkat, aki nem is térhetett vissza a pályára, komolynak tűnő sérülést szenvedett. Nate Healy személyében a bajnokság legjobb lepattanózóját veszítettük el, aki súlyos betegsége miatt abba kellett, hogy hagyja a kosárlabdát és rettentő nagy veszteséget jelent számunkra is a hiánya. Az elmúlt napokban 4-5 ifijátékos kellett ahhoz, hogy egyáltalán 5-5 ellen tudjunk edzeni a kéthetes szünetben. Ez is alaposan rányomta bélyegét a mai találkozóra. Gratulálok azoknak a játékosaimnak és megemelem kalapom előttük, akik mindent megtettek ma a győzelemért, amíg erővel bírták és kiadtak magukból mindent. Alapvetően pozitív ember voltam mindig is, ehhez a helyzethez sem állhatok másként. Biztos, hogy folytatni kell a munkát, amíg a klubvezetés és az emberek bizalmát élvezem, s nem szeretnék változtatni a hozzáállásomon. Bízom abban, hogy a zalaegerszegi kosárlabda hamarosan méltó helyére kerül, hagyományainak megfelelően. Köszönöm türelmüket, hogy végigolvasták szavaimat, szerettem volna, ha az olvasók tisztán látják helyzetünket.

Sitku Ernő, az NYKK vezetőedzője: Aki a csapatunk helyzetét ismeri, nem szükséges számára ragoznom, mennyire örülök ennek a győzelemnek. Nagyon nehéz időszak áll mögöttünk, de végre sikerült nyernünk egy igazán fontos találkozót; úgy, hogy nyomás alatt tudtak játszani játékosaim. Sok hibát elkövettünk a mérkőzésen, ám a legfontosabb: a küzdeni tudás és akarás megmutatkozott. A Zalaegerszeg sokáig jól tartotta magát, és jól játszott, látszik, hogy felkészültek belőlünk, így nem azokon a posztokon tudtunk jól játszani, ahol általában. Örülök, hogy nemcsak palánk alatt voltunk igazán erősek, hanem mezőnyposzton is jól tudtunk teljesíteni. Az első félidőben még hiányzott a 100%-os tűz, amit a statisztika is jól mutat, hiszen csak 4 szerzett labdánk volt; a végére azonban ezt már 13-ra sikerült feltornázni. Ami még örömtelibb: végre egy olyan számot is látok, ami mindig nagy problémát szokott jelenteni: 17 gólpasszunk volt, s ez is mutatja, hogy végre megpróbáltunk egymásért játszani és helyzetbe hozni társainkat, hiszen csak akkor léphetünk előbbre, ha megfelelőképpen segítjük egymást. Bízom abban, hogy önbizalmat ad a mai győzelem csapatomnak és elindulunk egy olyan úton, amit teljesíteni szeretnénk a bajnokságban. A Zalaegerszegnek sok sikert kívánok a továbbiakban, hajrá ZTE!

Szombathelyen lép pályára csapatunk!
Szavics Brane remekül irányította a nyírségieket Zalaegerszegen! Fotó: szon.hu

A Nyíregyháza részéről egyértelműen Szavics Brane-t kell kiemelni, aki teljesítmény index alapján a mérkőzés legjobbja lett. 21 pontja, 4 lepattanója, 5 szerzett labdája, 4 kiharcolt faultja, és 10! gólpassza 33-as indexet eredményezett. Ronald Anthony Taylor jó játékkal mutatkozott be. 19 ponttal, 6 pattanóval 5 kiharcolt faulttal és 4 gólpasszal zárt, ez 21-es teljesítményindexet eredményezett. Abszolút, de dicsérhető Marko Kolarics játéka is, fontos kosarakkal tartotta az elején lépésben a vendégeket, triplája pedig a végén abszolút eldöntötte a mérkőzést. 15 ponttal és 7 lepattanóval zárt. Nermin Hujdurovicot bár támadásban elég jól kivette a játékból a zalai csapat, de így is elért 15 pontot és 7 lepattanót. Jarvis Garner pedig a padról adott lendületet a csapatnak, 8 pontot ért el, 24-14-es hazai vezetés után az ő pontjai jelentették az újítást támadásban.

A nyíregyházi csapat abszolút megérdemelten szerezte meg negyedik sikerét a bajnokságban. Ám nincs megállás, hiszen január 7.-én szerdán, 18.00-tól ismét pályára lépnek Sitku Ernő tanítványai, akkor a Körmend vendégeként.

Bízzunk a jó eredményben, HAJRÁ NYKK!!!!!