Fiú U16 Selejtező a 32 közé jutásért Miskolc, 2022.09.24-25.

NYKK EÖTVÖS -Dunaharaszti MTK: 70-40 (8-12; 17-11; 21-7; 24-10)

Nykk: Földesi 5; Frank 18/6; Hibján 12; Oláh 22; Orosi 7;

Csere: Karakó 4; Kótai 0; Szurovcsák 2;

Gyenge kezdés után feljavult a védekezésünk, szerzett labdákból a 2-3. negyedben könnyű kosarakat szereztünk, és magabiztos győzelmet szereztünk rendkívül lelkes ellenfelünk ellen.

NYKK EÖTVÖS – RADOBASKET/A: 68-36 (20-11; 11-7; 20-12; 17-6)

Nykk: Földesi 6/3; Frank 20/3; Hibján 5; Oláh 24; Orosi 6;

Csere: Kótai 2; Nádasdi 3/3; Ardelean 2;

Erre a “kulcsmérkőzésre” nagyon felszívta magát csapatunk, az elsőtől az utolsó másodpercig nagyon jól küzdöttünk. Egymást jól segítettük védekezésben és ha holtpontra kerültünk, valaki mindig át tudta ezen lendíteni a csapatot. A győzelem igazi csapatmunka volt, de Oláh Sebi 24 dobott pontját, 32 !!! leszedett lepattanóját (14 védő, 18 !!! támadó) valamint 11 !!! kiosztott ”sapkáját” mindenféleképpen ki kell, hogy emeljem.

MEAFC A – NYKK EÖTVÖS: 88-22 (28-4; 16-2; 19-7; 25-9)

Nykk: Földesi 5/3; Kéninger 0; Hibján 3; Oláh 6; Orosi 6;

Csere: Kótai 0; Ardelean 2; Nádasdi 0; Szurovcsák 0; Tara 0;

A mai mérkőzésre teljesen kizsigerelt állapotban érkeztünk, 24 órán belül harmadik mérkőzést játszottuk. Meghatározó embereink nagyon fáradtak voltak, kiegészítő embereink pedig rutintalanok még ilyen szintű ellenfél ellen.

A kitűzött célt teljesítettük, kis egyesületünk U16-os csapata az ország legjobb 32 csapata között folytatja a küzdelmeket!