A Sopron jutott háromról négyre

A Magyar Bajnokság alapszakaszának negyedik fordulójában a Marso Nyíregyházi KK csapata a szintén veretlen Soproni Sördögök gárdáját fogadta a Bujtosi Szabadidő Csarnokban.

Marso-Nyíregyháza KK–Sopron 70–90  (22–17, 10–20, 11–27, 27–26)
Bujtosi csarnok, 900 néző, v.: Vígh, Gorka, Fodor A.

NYKK: Savic 12/3, Wise 21/12, Nagy K. 6, Vukolics 5/3, Hujdurovic 21. Csere: Helmeczi, Garamvölgyi, Kósa T., Lajsz, Molnár Marcell 5. Edző: Sitku Ernő.
Sopron: Thomas 23/12, Ruják A. 10, Dénes 8/6, Boriszov 19/9, Tóth G. 3/3. Csere: Edwards 8, Takács N. 13/9, Trepák 4, Molnár Márton, Bakk 2, Ruják B., Kántor. Edző: Sabáli Balázs.

Az első negyedben jól kezdtek a hazaiak, többször is meg tudtak lépni a soproni csapattól, Hujdurovic és Szavics pontjainak köszönhetően a negyed vége felé nyolc pontos előnyt harcoltak ki a nyírségiek (20-12), ám a vendégek tudtak újítani a negyed végén, és három pontra jöttek fel (20-17), majd egy sportszerűtlen hibájuk nyomán a hazaiak öt pontos előnyre tettek szert. 22-17

A második negyedben főként Takács és Thomas ponterős játékának köszönhetően sikerült meglépniük a soproni csapatnak, ám egyszer sem beláthatatlan távolságban. Pontatlan támadások jellemezte mindkét csapatot, nehezen találták a ritmust, ám a félidőre már öt pontos vendégvezetést mutatott az eredményjelző. 32-37

A harmadik negyedben aztán egy teljesen más felfogású Sopron érkezett ki az öltözőből. Jó százalékkal értékesítették a hárompontos dobásokat, és gyorsindításból is eredményesek voltak. A nyírségiek sajnos nem tudtak mit kezdeni a soproni csapat jó zónavédekezésével, így a harmadik negyed végén már huszonegy ponttal mentek Rujákék. 43-64

A nyíregyházi csapat dicséretére legyen mondva, nagyszerűen küzdöttek, és az utolsó pillanatig nem adták fel, ekkor már a kezdő játékosok nagy része pihent, és a fiatalok álltak be helyükre. Akik nagyon szép megmozdulásokat csináltak, Molnár Marcell pillanatok alatt tett hozzá öt pontot a közösbe, közte egy Kósa Tamás szerzett labdájából, és gólpasszából értékesített zsákolással. Csapatunk egész mérkőzésen akart, küzdött, ám elvesztette veretlenségét a bajnokságban.

nykksopron2
Szavicsék küzdöttek, ám végül elvesztették veretlenségüket! Fotó: szabolcs online

A végeredmény tehát: Marso Nyíregyházi KK – Soproni Sördögök 70-90

Sitku Ernő, a Marso Nyíregyházi KK vezetőedzője: – Ha a bajnokság elején valaki felajánlja, hogy az első négy meccsből hármat megnyerünk, akkor azt elfogadjuk. Ezzel együtt sajnálom, hogy ez a mérkőzés így alakult, de mi feltörekvő kis csapat vagyunk, lelkes játékosokkal. Annak viszont örülök, hogy a lefújásig küzdöttünk.

Sabáli Balázs, a Soproni Sördögök vezetőedzője: – Az eredményből nem ez tűnik ki, de nagyon nehéz mérkőzés volt. Az első negyedben átjáróház volt a védekezésünk és a hazaiak nem hagytak bennünket a saját stílusunkban játszani. A győzelem kulcsa az volt, hogy a zóna ellen nem tudtak olyan jó százalékkal dobni, mint hazai pályán szoktak.